+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Zenono Radvilo kūryba bus pristatyta Tauragės krašto muziejuje

Zenono Radvilo kūryba bus pristatyta Tauragės krašto muziejuje

Tauragės krašto muziejuje vyks Zenono Radvilo kūrybos ir katalogo pristatymas. Autorius yra mūsų kraštietis, kilimo iš Šiauriškių kaimo. Nuo vaikystės mėgo meistrauti: kalti, drožinėti, konstruoti. Tą pomėgį greičiausiai bus paveldėjęs iš senelio, kuris tarpukariu savo sodyboje Gaurės valščiaus, Milgaudžių kaime buvo įsirengęs kalvę, staliaus dirbtuves ir net vėjo jėgainę. Pirmieji Zenono darbai – prieš 50 metų imtos drožti medinės skulptūrėlės. Vėliau ėmėsi juvelyrikos. Nuo 1982–ųjų 18 metų dirbo „Dailės“ kombinate gintaro meistru–juvelyru.

 

Zenonas Radvilas – įvairiaplanis tautodailininkas, kuriantis medžio, metalo, gintaro dirbinius, puikiai įsisavinęs filigran techniką. Kūriniai pasklidę po Lietuvą, jų turi įsigiję Palangos Gintaro ir kiti muziejai, daug išvežta į užsienio valstybes. Z.Radvilas Tauragėje žinomas kaip ne kartą tvarkingiausia ir gražiausia respublikoje ir rajone pripažintos sodybos šeimininkas, kurią puoselėja kartu su žmona Aga. Dar 1982 m. jie pirmieji iš Tauragės rajono gavo respublikinio gražiausių sodybų konkurso laureatų apdovanojimą. 1998 m. Prezidentas Valdas Adamkus gražiausių sodybų savininkams, tarp jų ir Radvilų šeimai, Prezidentūros salėje įteikė padėkos raštus.

 

Nuo 1967 m. Z.Radvilas yra Lietuvos liaudies meno draugijos Klaipėdos skyriaus narys. Šiuo metu – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Klaipėdos zonos Tauragės skyriaus pirmininkas. Dalyvavo zoninėse, respublikinėse, tuometinėse sąjunginėse ir tarptautinėse parodose, Dainų švenčių programose, ne kartą konkursinėse parodose pelnė laureato vardą. Už kūrybinę, visuomeninę veiklą yra apdovanotas daugeliu garbės raštų ir diplomų.

 

Pirmoji autorinė juvelyrikos darbų paroda buvo surengta Klaipėdoje 1983 m. 1992 ir 2003 m., savo 50–mečio bei 60–mečio progomis Z.Radvilas pristatė autorines parodas Tauragės krašto muziejuje. 2003 m. liepos 6-7 dienomis su savo kūriniais dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventėje „Mes“, 2006 m. naujausius darbus pristatė Lenkijoje, Olštyno mieste. Jis yra nuolatinis bendrų tautodailės parodų bei regioninių liaudies meno parodų dėl „Aukso vainiko“ nominacijos dalyvis, ne kartą pelnęs prizines vietas.

 

Šiemet Zenonas Radvilas švenčia ne tik gyvenimo jubiliejinę sukaktį. Žymiai svarbiau, kaip sako, jam pačiam, kad šiemet taip pat sutampa jo kūrybinio kelio 50–metis. Zenonui kūryba – viskas. Pasinėręs į kokį nors filigran technikos papuošalą ar žalvario kūrinį, pamiršta ir laiką, ir visus rūpesčius. Nesvetimas Zenonui ir medis. Sukurta įvairių kompozicijų su senovinių pilių, menančių žilą praeitį, žirgu, laimės simboliu – pasaga motyvais.

 

Šiai parodai autorius atrinko darbus, kurie atspindi pagrindinius kūrybos etapus bei įvairovę. O tame ilgame 50–ties metų kūrybinio gyvenimo kelyje būta daug visko: ieškojimų, klydimų, atradimų, pripažinimo bei grožio, išmonės, kantrybės… Tauragės kraštas turi didžiuotis, kad čia gyvena toks kūrybingas žmogus. Belieka palinkėti jam stiprios sveikatos, o jis tegu ir toliau kuria ir džiugina žmones savo sukurtomis grožybėmis.

 

Zenono Radvilo kūrybos ir katalogo pristatymas įvyks Tauragės krašto muziejuje 2017 m. rugsėjo 15 d., 16 val.

Zenono Radvilo paroda

Naujausios naujienos
Miškininkai dovanodami eglės šakas primena apie atsakingumą miške
Seimas apsisprendė: nuo kovo didės akcizai stipriam alkoholiui
Kalėdos tremtyje: tikėjimas ir papročių puoselėjimas
Smetoniškas žąsų turgus Pagėgiuose

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3