+370 446 64 060

BENDRAUKIME

VTEK nutraukė tyrimą dėl Redutės Masolienės elgesio

VTEK nutraukė tyrimą dėl Redutės Masolienės elgesio

Nesant objektyvių ir neginčijamų duomenų asmens teisiniam veikos vertinimui, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutraukė tyrimą dėl Tauragės rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Redutės Masolienės elgesio.

 

VTEK aiškinosi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo įpareigojimo vengti interesų konflikto bei draudimo naudoti savo pareigas, galias ir vardą siekiant paveikti kitų asmenų sprendimą, galintį sukelti interesų konfliktą. Tyrimas buvo pradėtas Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pranešimo pagrindu. Jame teigta, jog R. Masolienė, galimai naudodamasi tarnybine padėtimi ir siekdama patenkinti savo asmeninį interesą, rašytiniu asmeninio pobūdžio prašymu dėl informacijos pateikimo siekė per administracijos vadovą daryti poveikį bendradarbei – kad ši atsakytų į minėtą prašymą.

 

VTEK vertinimu, nėra objektyvių ir neginčijamų duomenų, leidžiančių teigti, kad R. Masolienė ant savo vadovaujamo skyriaus blanko rašydama prašymus kito struktūrinio padalinio darbuotojai ir savo tiesioginiam vadovui bei šiuos prašymus pateikdama per savivaldybės dokumentų valdymo sistemą, naudojosi pareigomis asmeninei naudai gauti arba siekė paveikti kitų asmenų sprendimus, kurie sukeltų interesų konfliktą.

 

Tyrimo medžiaga rodo, kad Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, susirašinėdami įstaigos viduje, siekė su vadovų pagalba išspręsti jų tarpe iškilusį konfliktą. Pažymėtina, kad savivaldybės administracijoje R. Masolienės pareigos neabejotinai žinomos tiek jos kolegoms, tiek vadovams. Todėl nėra pagrindo teigti, jog ant savo vadovaujamo skyriaus blanko parašytuose prašymuose kito struktūrinio padalinio darbuotojai ir savo tiesioginiam vadovui bei nurodžiusi savo rekvizitus, ji galėjo paveikti vadovų sprendimus arba daryti poveikį bendradarbei. Pažymėtina, kad savivaldybės administracijos vidaus darbo tvarkos aktai reikalauja tarnybinius pranešimus ar prašymus pasirašyti, atitinkamai užregistruoti ir pateikti juos per savivaldybės dokumentų valdymo sistemą.

 

VTEK pabrėžia, jog, nesant kitų duomenų apie Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimą, institucijos viduje kilusių darbuotojų tarpusavio nesutarimų sprendimas nepatenka į VTEK kompetenciją. Pažymėtina, kad valstybės tarnautojo elgesį pagal Vyriausybės patvirtintas Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisykles yra kompetentingas vertinti institucijos vadovas, o garbės ir orumo pažeidimo klausimus – teismas.

 

 

Tauragės Radijo inform.

Naujausios naujienos
Dėl naujų neformaliojo vaikų švietimo programų ( NVŠ) vertinimo
Bus įvertintas Dainų šventės organizavimas
Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Paslaptingas Bangladešas“
Iššūkis – „Surink Lietuvą“

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3