+370 446 64 060

BENDRAUKIME

VMI primena, kas turėtų neužmiršti deklaruoti pajamų

VMI primena, kas turėtų neužmiršti deklaruoti pajamų

Mažiau nei pusei mėnesio likus iki deklaravimo termino pabaigos kalbiname Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorę Laimutę Mačernienę.

 

Kas turėtų suskubti ir nelaukdami paskutinės dienos pateikti gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas?

Nelaukti paskutinės dienos turėtų visi, pernai vykdę individualią veiklą su verslo liudijimu ar pagal individualios veiklos pažymą. Iš viso Tauragės apskrityje tokių gyventojų yra šiek tiek daugiau nei 6 tūkst. Iš jų 3 tūkst. dar nedeklaravo pajamų už praėjusius metus. Panaši padėtis ir pačioje Tauragės rajono savivaldybėje: iš 2,8 tūkst. smulkiųjų verslininkų, pernai veiklą vykdžiusių su verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma, 48 proc. dar nepateikė pajamų deklaracijų už 2017 metus. Nepateikusius raginame neatidėlioti paskutinėms dienoms ir, radus laiko, jau dabar deklaruoti pajamas.

 

Sakykit, o jei pernai jie negavo pajamų, ar tokiems verslininkams būtina teikti deklaraciją?

Tokiems smulkiesiems verslininkams deklaracijas teikti būtina neatsižvelgiant į tai, gavo jie pajamų, ar ne. Itin svarbu pateikti teisingas deklaracijas – kitu atveju nepriemokos gali sugrįžti ir po 5 metų su delspinigiais.

 

Kas dar turėtų būtinai pateikti deklaracijas?

Gavę turto pardavimo pajamų taip pat turi pasitikrinti, ar nereikia susimokėti valstybei: ar nekilnojamasis turtas buvo išlaikytas 10 metų, o automobilis – 3 metus. Jei ne, nuo gauto pelno teks mokėti 15 proc. gyventojo pajamų mokesčio.

Taip pat deklaracijas būtinai turi pateikti ir tie, kurie pernai pasinaudojo per dideliu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu.

 

O dėl ko atsiranda tie neatitikimai, kai žmogus lieka skolingas valstybei?

Tokie „nesutapimai“ atsiranda, kai, pavyzdžiui, gyventojas dirba vienoje darbovietėje, kur jam pritaikomas priklausantis mėnesinis NPD, tačiau tais pačiais metais gyventojas gauna papildomų pajamų, jis įsidarbina dar kitoje darbovietėje arba apskaičiuojamas didesnis NPD, kai darbo užmokestis sumažėja dėl ligos. Todėl per metus darbovietėje jam apskaičiuojamas didesnis NPD, nei priklausantis metinis NPD. Primenu, kad metinis NPD apskaičiuojamas pagal metines pajamas, didėjant pajamoms, NPD mažėja, todėl gyventojas, pasinaudojęs per dideliu NPD, privalo pateikti pajamų deklaraciją ir sumokėti mokestį.

 

Vadinasi, tokiems gyventojams reikia būtinai pasitikrinti deklaracijas, ar nėra skolingi valstybei?

Taip. Todėl ir prašome gyventojų, net ir gavusių vien tik su darbo santykiais susijusių pajamų, pasitikslinti, ar jiems neatsiranda pareiga deklaruoti metines pajamas, perskaičiuoti metinį NPD ir papildomai sumokėti pajamų mokestį vien dėl įmonėse ar įstaigose kalendoriniais metais taikyto NPD. Ir noriu pabrėžti, kad VMI tikslas – informuoti gyventojus apie jų pareigas ir padėti jiems laiku pateikti deklaracijas.

 

Priminkite, kur galima kreiptis iškilus klausimams?

Jei gyventojas abejoja, ar gerai užpildys deklaraciją, gali atvykti į artimiausią VMI aptarnavimo skyrių – ten laukia specialistai, padėsiantys ją užpildyti. Išsamios konsultacijos teikiamos telefonu 1882.

 

Palieskime ir dar vieną temą – paramos skyrimas organizacijoms ir partijoms. Kas gali skirti paramą nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio ir kokioms organizacijoms? Kokiam laikotarpiui?

Galimybę savo sumokamo pajamų mokesčio dalį skirti pasirinktai organizacijai turi visi Lietuvos gyventojai, gavę pajamų ir mokėję gyventojo pajamų mokestį. Paramą skirti galima įvairioms visuomeninėms organizacijoms, viešosioms įstaigoms, fondams bei politinėms partijoms ir paramos gavėjo statusą turintiems menininkams.

Gyventojas, nusprendęs tą patį paramos gavėją ar kelis gavėjus remti ne vienerius metus, bet ilgesnį laikotarpį, iki gegužės 2 dienos gali pateikti tik vieną prašymą, o parama bus pervedama tiek metų, kiek žmogus nurodys prašyme. Maksimalus paramos skyrimo terminas – penkeri metai.

Noriu priminti, kad gyventojai, skirdami paramą, turėtų užpildyti galiojančią paramos teikimo formos FR0512 versiją. Šiuo metu tai yra trečioji versija. Šiuo metu gauname nemažai prašymų, kurie užpildyti ant nebegaliojančios prašymo formos. Tokie prašymai atmetami ir netenkinami.

 

Kokia situacija yra su iš ugdymo įstaigų plaukiančiomis šūsnimis 2 procentų skyrimo formomis? Ar vis dar pasitaiko tokių atvejų ir kodėl tokiais kiekiais pristatyti 2 proc. skyrimo negalima?

Kaip ir minėjau, gyventojai įvairias organizacijas kasmet gali paremti skirdami 2 proc., o partijas – 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio, tačiau tai jie gali padaryti tik priėmę savarankišką sprendimą, nes paramos skyrimas yra kiekvieno piliečio asmeninis apsisprendimas. Todėl nė vienas iš paramos gavėjų negalėtų naudotis savo padėtimi ir reikalauti jiems skirti paramą bei informuoti, kam, jei ne jiems, parama skiriama. Be to, tokiais atvejais susiduriame su asmens duomenų tvarkymu, kai užpildydami popierinę paramos teikimo formą ją atiduodame visai su mumis nesusijusiems žmonėms.

Primename, kad prašymus pateikti galima paštu arba asmeniškai, pateikiant asmens tapatybės dokumentą, arba įstatymų nustatyta tvarka per atstovą, kuris turi notaro išduotą įgaliojimą. Pluoštais atsiųsti paštu ar teikiami tiesiogiai VMI darbuotojui prašymai nenagrinėjami, jeigu kartu nėra nepridėti atstovavimą kiekvienam gyventojui, kurio prašymas teikiamas, patvirtinantys dokumentai.

Nustatome ir tokių atvejų, kai ranka pildytuose prašymuose yra pakeičiamas paramos skyrimo laikotarpis, jį prailginant, taip pat įrašomi papildomi paramos gavėjai. Informacija apie galimai suklastotus prašymus paramai skirti yra perduodama teisėsaugos institucijoms.

Todėl raginame gyventojus prašymus paramai skirti pildyti ir pateikti savarankiškai elektroniniu būdu. Tai patogiausia padaryti per VMI elektroninio deklaravimo sistemą, kurią galima rasti adresu deklaravimas.vmi.lt

 

 

Tauragės Radijo inform.

Naujausios naujienos
Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3