+370 446 64 060

BENDRAUKIME

„Vėjava“ svečiavosi pas „Abelite“

„Vėjava“ svečiavosi pas „Abelite“

Liepos 4-5 dienas Tauragės kultūros centro senjorų liaudiškų šokių kolektyvas „Vėjava“  praleido Latvijos miestelyje Erbergėje  (vidurio Latvijoje, Neretų savivaldybėje, Mazalvės valsčiaus administracinis centras) ir žinomame kurorte Jūrmaloje. Čia šokių kolektyvo „Abelite“ iš Jūrmalos kvietimu Tauragės šokėjai ir jų  vadovė Birutė Sagatauskienė dalyvavo koncertuose, liaudiškų šokių šventėse minėtose  vietovėse.

 

Su šokių kolektyvu „Abelite“  (Obelėlė) ir jos vadovu Andriumi Ušackiu „Vėjavą“ sieja artima draugystė. Latviai jau tris kartus yra dalyvavę Tauragės kultūros centre organizuojamoje liaudiškų šokių šventėje „Susibėgę patrepsėkim“. Savo ruožtu ir „Vėjava“ jau ne pirmąjį kartą vyksta į šventes Latvijoje.

 

Pasak kolektyvo „Vėjava“ įkūrėjos ir jos vadovės Birutės Sagatauskienės, tokie kolektyvų kūrybiniai mainai yra ypatingai naudingi ir malonūs. Dalyviai keičiasi programomis, susipažįsta su kaimynų kultūra artimiau, su pasiekimais, naujais kūrybiniais ieškojimais ir pan. Ir šį kartą „Vėjavos“ šokėjai, o jų vyko 6 poros ir vadovė, ne tik koncertavo parkuose ir Jūrmalos dvare kartu su Latvijos kolektyvais, bet susipažino su istorinėmis įžymybėmis, papramogavo Jūrmalos paplūdimyje, dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje.

 

„Kelionė įdomi, smagi, naudinga ir mes, visi šokėjai, esame laimingi, kad turime tokią galimybę išvykti, dalyvauti koncertuose, pasisemti patirties, savo tautinį meną pademonstruoti svetur. Jaučiame, kad esame visur gerai įvertinami, mus priima žiūrovai labai šiltai. Tai be galo malonu ir prasminga, nes per kultūrą, per bendradarbiavimą gimsta ir kiti didesni projektai. Tokie kultūriniai mainai yra visiems labai svarbūs ir reikalingi. Gerai, kad tai supranta kultūros centro vadovai, suteikia galimybių išvykti, skiria autobusą, kaip ir šiuo atveju, – sakė Birutė Sagatauskienė.

 

Po šios koncertinės išvykos liaudiškų šokių kolektyvas „Vėjava“ išeina atostogų ir naują sezoną pradės rudenį. Tai bus jau dvyliktasis kūrybingo, koncertuojančio ne tik Lietuvoje , bet dažnai ir užsienyje kolektyvo, įvairių konkursų laureato, prestižiškiausio Lietuvoje apdovanojimo „Aukso paukštė“ savininko sezonas.

 

Eugenijus Šaltis

Tauragės kultūros centro archyvo nuotr.

Naujausios naujienos
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą: penktojo etnografinio regiono svarba Lietuvos istorijai
Kandidatų į mero postą debatai
Pateikti siūlymai VRK dėl reglamento pakeitimo projekto
Preigūnai perspėja: visą vasario mėnesį vykdys prevencines priemones

1 Reklamos blokas

 • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

 • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

 • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

 • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

 • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

 • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

 • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

 • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

 • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

 • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3