+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Už prekybą žmonėmis tauragiškiams teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes

Už prekybą žmonėmis tauragiškiams teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes

Klaipėdos apygardos teismas šiandien paskelbė nuosprendį trims prekyba žmonėmis, vaiko pirkimu bei pardavimu kaltintiems Tauragės m. gyventojams. Kaltinamiesiems 24 metų M. M. ir 26 metų E. Ž. skirtos 6 metų, 21 metų G. G. – 5 metų laisvės atėmimo bausmės, jas atliekant pataisos namuose.

 

Teismas, išanalizavęs bylos medžiagą, liudininkų parodymus, pripažino, kad tauragiškiai, pasinaudoję nukentėjusiųjų, tarp jų nepilnamečio, pažeidžiamumu, įkalbėjo juos vykti vagiliauti į Suomiją, organizavo jaunuolių gabenimą ir išnaudojo juos nusikaltimams daryti bei iš to pelnėsi. Nustatyta, kad jie veikė pagal išankstinį susitarimą užsiimti prekyba žmonėmis, kiekvienas atliko sutartus veiksmus.

 

Teismas taip pat nustatė, kad E. Ž. ir M. M. anksčiau Suomijoje vogė prekes iš parduotuvių ir siuntė jas į Lietuvą parduoti. M. M. ten buvo sulaikytas ir bijojo vogti pats, todėl nusikaltimams buvo ieškoma kitų asmenų. G. G. vagiliauti užsienyje pasiūlė savo pažįstamam, su kuriuos kartu mokėsi toje pačioje mokymo įstaigoje. Jaunuoliui už vagystes buvo pažadėtas apie 300 eurų atlygis. Paprašytas surasti dar vieną žmogų, šis pasiūlė septyniolikmetį draugą.

 

Abu nukentėję jaunuoliai vagysčių subtilybių – ką ir kaip vogti, kaip nepamatytiems išeiti iš parduotuvių – mokėsi iš M. M. ir G. G. Jiems buvo nurodyta vogti skutimosi peiliukų „Gillette“ galvutes ir kremą „Loreal“. M. M. pagal navigacijos žemėlapius surasdavo parduotuves, į kurias vogti prekių kartu su užverbuotais jaunuoliais ėjo ir juos kontroliavo E. Ž. Be to, nustatyta, kad Suomijoje visi laikėsi kartu, miegojo automobilyje, iš parduotuvių vogė maistą ir gėrimus, naktimis vogė degalus. Tai įrodo, kad kaltinamieji M. M. ir E. Ž. kontroliavo nukentėjusiuosius, pastarųjų veiksmų laisvė buvo suvaržyta, jie atliko nurodytus veiksmus.

 

„Kaltinamieji pasinaudojo nukentėjusiųjų pažeidžiamumu, sunkia jų materialine padėtimi. Nusikalstama veika buvo padaryta tiesiogine tyčia: kaltinamieji suvokė, kad nukentėjusieji bus išnaudojami nusikalstamoms veikoms daryti, ir tokių pasekmių norėjo. Tai, kad nukentėjusieji sutiko vykti vogti, nešalina kaltinamųjų baudžiamosios atsakomybės, kadangi nukentėjusiojo sutikimas veikos pripažinimui prekyba žmonėmis reikšmės neturi ir atitinka prekybos žmonėmis požymius“, – sakė Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Dalia Kursevičienė.

 

Teismas skirdamas bausmes šioje byloje, be kita ko, atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, jų padarymo motyvus ir tikslus, daromą žalą visuomenei. Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažintas veikimas bendrininkų grupe.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

 

Tauragės Radijo inform.

 

 

 

Naujausios naujienos
Kokia bus šiųmetinė Tauragės miesto šventė?
Geriausiu pasieniečių tarnybiniu šunimi tapo belgų aviganė Coco
Kodėl Civilinės metrikacijos skyrius yra ypatingas?
 Kartu švęskime Tauragės miesto 511-ąjį gimtadienį

1 Reklamos blokas

  • Džiazo-dienos-Tauragėje-250-x-100.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3