+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Teismas pripažino motiną kalta dėl smurto prieš mažametį sūnų

Teismas pripažino motiną kalta dėl smurto prieš mažametį sūnų

Tauragės rajono apylinkės teismas prieš mažametį sūnų smurtavusiai motinai paskyrė 5 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Smurtą patyręs vaikas apgyvendintas pas laikinuosius globėjus.

 

Šių metų balandį Tauragės m. gyventoja, supykusi ant mažamečio sūnaus, nepaklususio jos reikalavimui susitvarkyti kambarį, metė į vaiką medinę sofos detalę ir taip jį sužalojo. Smurto atvejis išaiškėjo tik kitą dieną, vaikui atėjus į mokyklą. Mėlynę vaiko galvoje praktinių užsiėmimų metu pastebėjo logopedė, kuri apie galimą smurtą pranešė kolegei, o ši – Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui.

 

Teismo posėdžio metu motina savo kaltės nepripažino ir teigė, jog sūnų sumušė jo jaunesnis brolis.  Kaltinamosios versiją paneigė neginčytini bylos duomenys, liudytojų parodymai. Teismas atkreipė dėmesį į tai, jog mažametis nuo tėvų smurto kenčia nebe pirmą kartą. Praėjusiais metais teismas skyrė 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose ir vaiko tėvui, kuris sūnų sumušė laidu, nors tvirtino, kad tai taip pat padarė jo jaunesnysis brolis. Šeima, kurioje auga trys mažamečiai, yra įtraukta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą.

 

Teismas, motiną pripažinęs kalta ir skyręs jai laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo metams.  Skiriant bausmę atsižvelgta į tai, jog kaltinamoji anksčiau nebuvo teista, neturi administracinių nuobaudų, nedirba ir laukiasi ketvirto vaiko. Teismas, be kita ko, apribodamas motinos galimybę nusikalsti ateityje, įpareigojo ją dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose, kurios suteiks jai realią galimybę išanalizuoti ir įvertinti savo veiksmus bei leis įgyti reikiamų socialinių įgūdžių.  

Nuosprendis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

 

 

Tauragės rajono apylinkės teismo inform.

 

Naujausios naujienos
Kokia bus šiųmetinė Tauragės miesto šventė?
Geriausiu pasieniečių tarnybiniu šunimi tapo belgų aviganė Coco
Kodėl Civilinės metrikacijos skyrius yra ypatingas?
 Kartu švęskime Tauragės miesto 511-ąjį gimtadienį

1 Reklamos blokas

  • Džiazo-dienos-Tauragėje-250-x-100.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3