+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Tauragiškiams – žinomi Šiaulių aktoriai ir apdovanoti spektakliai

Tauragiškiams – žinomi Šiaulių aktoriai ir apdovanoti spektakliai

Valstybinis Šiaulių dramos teatras pirmųjų šių metų gastrolių atvyksta į Tauragę. Sausio 26 dieną, ketvirtadienį, 12 ir 18 valandomis, Tauragės kultūros centre žiūrovams pristatomi du puikūs spektakliai, kuriuose vaidina žinomi ir įvertinti aktoriai. „Blusyno pasakojimai“ – tai kreivos istorijos žmonėms nuo penkerių metų, kurias rezga iš televizijos daugeliui pažįstamų aktorių šeima Inga Norkutė ir Aurimas Žvinys. Pagal žydų meilės sakmę sukurtame mistiniame muzikiniame spektaklyje „Dibukas“, kuris profesionalių teatrų festivalyje išrinktas geriausiu spektakliu,  paslaptingąjį rabiną vaidina iš Tauragės krašto kilęs aktorius Antanas Venckus.

 

Mažiesiems tauragiškiams vidurdienį rodomi „Blusyno pasakojimai“ – tai žmonėms nuo 5 metų skirtos  kreivos istorijos iš berniuko ir mergaitės gyvenimo. Vienos dalies spektaklį pagal rašytojo Gendručio Morkūno knygą pastatė vaikams spektaklius ir filmus kuriantis, edukacines programas rengiantis „Auksinių scenos kryžių“ laureatas ir nominantas režisierius Antanas Gluskinas.

 

Viskas prasideda, kai šeima – mama, tėtis, dukra ir sūnus – išsiruošia į ilgą kelionę automobiliu. Nuobodžiaujantys vaikai stebi lekiančius vaizdus pro langus: įdomiausia – žmonės, kurie būna ir juodi, ir geltoni, o kartais ilgi, stori, rėksniai, tyleniai, stropūs, išradingi. Iš aukštai žmonės atrodo kaip blusos, kurios neranda sau vietos – šokinėja ir laksto iš vienos vietos į kitą. Žodžiu, tikras blusynas. Ir tada iš tėvų lūpų pasipila Blusyno pasakojimai apie berniuką ir mergaitę: „Viename mieste gyveno mergaitė, kuri linkėjo tik blogus palinkėjimus. Ir jie pildėsi…“, „Tame pačiame mieste gyveno ir vienišas berniukas, kuris turėjo pašėlusiai rūpestingą mamą…“, „Tada tie du vaikai susitiko ir pamilo vienas kitą, o tada tai prasidėjo…“ 

 

Scenoje šias istorijas seka puikiai žiūrovams iš televizijos serialų pažįstama žaisminga ir emocinga sutuoktinių aktorių pora Inga Norkutė ir Aurimas Žvinys, taip pat jiems antrina Monika Šaltytė ir Dalius Jančiauskas.  

 

 

Pasiilgusiems ko nors gražaus ir paslaptingo vakare primygtinai rekomenduojama nepraleisti mistinio muzikinio dviejų dalių spektaklio „Dibukas“, kurį pagal Simono Anskio užrašytą žydų meilės sakmę ir Aleks Tarn pjesę pastatė režisierius Raimundas Banionis.

 

Turtingas pirklys nori ištekinti savo dukterį Lėją už pasiturinčio ir išvaizdaus jaunuolio, nepaisydamas merginos jausmų dingusiam mylimajam ir jaunystės draugui duoto pažado, kad jų vaikai susituoks. Mylimasis Chonenas į miestą netikėtai grįžta vestuvių išvakarėse, įvaldęs mistines Kabalos galias. Visus planus apverčia mįslinga jaunuolio mirtis ir dar paslaptingesnis Lėjos negalavimas. Dvi mylimųjų sielos apsigyvena viename kūne, kad galėtų būti kartu amžinai. Tėvas susirūpina, kokia liga įsimetė į dukters kūną, ir kreipiasi pagalbos į rabiną. Amžinas klausimas: meilė – tai dovana, liga ar apsėdimas?

 

Paslaptingąjį rabiną Elchaną vaidina iš Tauragės krašto kilęs aktorius Antanas Venckus. Aktoriaus talentas, kūrybinis ir vadybinis indėlis į kultūrą neseniai buvo įvertintas garbingiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Beje, spektaklis „Dibukas“ šį sezoną vykusiame profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje pelnė net tris prizus: kompetentinga žiuri iš visų šalies teatrų pristatytų spektaklių „Dibuką“ išrinko „Geriausiu spektakliu“,  aktorių Vladą Baranauską  už Enocho vaidmenį  pripažino „Geriausiu antraplaniu aktoriumi“, o aktoriui Aurimui Pintuliui, kuris atlieka dailininko vaidmenį, skyrė prizą „Už įtaigiausią personažą be žodžių“.     

 

Nepraleiskite progos savo mieste pamatyti įvertintus spektaklius ir kūrėjus bei žinomus aktorius už palankią kainą.  Bilietai į vaikišką spektaklį „Blusyno pasakojimai“ kainuoja po 3 eurus (grupėms daugiau nei 10 žmonių su nuolaida po 2 eurus), o į vakarinį spektaklį „Dibukas“ – po 7-8 eurus (moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems ir grupėms nuo 10 žmonių su nuolaida po 5 eurus). 

 

 

Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija

www.sdt.lt

 

Naujausios naujienos
Kokias įmokas mokėsime „Sodrai“ 2019 metais?
Tauragės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamą asmenį
Teismai kviečia į nemokamas teisines konsultacijas
Skirsnemunės mėgėjų teatras 5-erių metų sukakties proga pina „Lauro vainiką“

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3