+370 446 64 060

BENDRAUKIME

„Tauragės vandenys“ turės atlyginti nuostolius už padarytą žalą

„Tauragės vandenys“ turės atlyginti nuostolius už padarytą žalą

Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje draudimo bendrovė „Gjensidige“ reikalavo priteisti iš UAB „Tauragės vandenys“ dėl padarytos žalos išmokėtą draudimo išmoką. Teismas ieškinį tenkino ir draudimo kompanijai priteisė 750 eurų sumą.

 

Bylos duomenimis, uždarosios akcinės bendrovės „Tauragės vandenys“ darbuotojas vykdė šalto vandens apskaitos skaitiklio keitimo darbus, kurių metu nulūžo vandens tiekimo vamzdis ir buvo aplietos buto patalpos. Patalpos buvo apdraustos gyventojų turto draudimu. Ieškovė pripažino įvykį draudiminiu ir buto savininkei išmokėjo draudimo išmoką, o nustačiusi, jog avarija įvyko dėl atsakovo darbuotojo neapdairumo, kreipėsi į teismą dėl išmokėtos sumos priteisimo.

 

„Tauragės vandenys“ su ieškiniu nesutiko. Motyvuota, jog vandentiekio tinklą į gyvenamąjį namą įmonė eksploatuoja tik iki gyvenamojo namo sklypo ribos, o už vandentiekį namo viduje yra atsakingas pats abonentas. Buvo teigiama, kad įmonės darbuotojui keičiant skaitiklį buvo užsukta vandens padavimo sklendė, tačiau dėl spaudimo ji nukrito, nes buvo surūdijęs namo savininkės tinkamai neprižiūrėtas sriegis, ir vanduo apliejo patalpas. Tačiau teismas, įvertinęs visus pateiktus įrodymus, konstatavo, jog incidentas įvyko dėl mechaninio įsikišimo, kai darbuotojas suko vamzdžio sriegį, o ne dėl jo susidėvėjimo.

 

Teismo vertinimu, nors vandens tiekimo sutartis ir numato tiekėjo bei abonento nuosavybės teisės ribas ir atsakomybę, tačiau atsakovas atlikdamas jam pavestus darbus turėjo užtikrinti, kad darbai būtų atlikti tinkamai ir rūpestingai, juos atliktų kvalifikuoti specialistai, būtų imtasi visų reikiamų apsaugos priemonių užtikrinant vandens skaitiklių kontrolę, taip pat ir jų keitimą bei taisymą. „Tauragės vandenys“ taip pat turės draudimo bendrovei „Gjensidige“ atlyginti 17 eurų bylinėjimosi išlaidų. Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

 

Tauragės rajono apylinkės teismo inform.

 
Naujausios naujienos
Joninės ant Rambyno kalno pagal Vydūną
Tauragėje svečiuojasi ir stovyklauja vaikai iš Ukrainos
Gyventojų patogumui rajone bus pastatyta 18 metalinių tekstilės atliekų konteinerių
Gyvačių įgėlimai: netinkamai suteikta pirmoji pagalba gali padaryti daugiau žalos nei naudos

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3