+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Tauragės APGV pareigūnai – saugoti turtą turime patys

Tauragės APGV pareigūnai – saugoti turtą turime patys

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais Lietuvoje kilo beveik 10 000 gaisrų, kuriuose žuvo 65 žmonės. Vien Tauragės apskrityje gaisruose traumuoti buvo 6, o žuvo 4 žmonės. Tauragės rajone žuvusiųjų nėra. Norėtųsi tikėtis, kad tokia Tauragės r. statistika yra dėl to, kad Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai ir Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus (toliau VPPS) pareigūnai jau 2 metus iš eilės vykdo  prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“. Šios akcijos tikslas – ugdyti šalies gyventojų saugios gyvensenos įpročius, gerinti gyvenamųjų būstų gaisrinę saugą ir skatinti gyventojus namuose įsirengti autonominius detektorius.

 

 

Primename, kad nuo šių metų gegužės 1 dienos, vadovaujantis Bendrosiomis gaisrinės saugos taisyklėmis, visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose turi būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Jie gelbsti gyvybes ir padeda išvengti didelių nuostolių, kurie neišvengiami, kai ugnis išplinta. Tokių incidentų Tauragės rajone žinoma beveik 10.   Kaip pavyzdys prie pat Šv. Velykas VPPS pareigūnai maltiečių ordino globojamai senjorei sumontavo autonominį detektorių. Moteris užkūrė krosnį, nuėjo į kitą kambarį ir užsnūdo. Laimei, ją pažadino detektoriaus signalas, nes tuo metu virtuvėje jau ne tik dūmai šeimininkavo, bet ir plaikstėsi ugnies liežuviai.. Tikrai manome jų skaičius yra didesnis, tiesiog laiku suveikus signalizacijai apie namuose esančius pavojus piliečiai užsigesina patys nedidelius gaisrus ir ugniagesiu gelbėtojus nekviečia. Ne tik dūmų davikliai gelbsti nuo turto sunaikinimo. Pareigūnai pernai sumontavo ir dujų daviklius Tauragės dvare socialiniuose būstuose gyvenantiems asmenims, kai kuriems jau po kelių dienų davikliai  suveikė dėl dujų nutekimo.

 

Šie ir daugelis kitų įvykių rodo, kad autonominiai davikliai yra būtini kiekvienuose namuose, kurie pirmieji praneša apie kylančius pavojus, o turimi techniškai tvarkingi gesintuvai padeda sumažinti nuostolius.

Artėjant lapkričio 1 –ai, visų Šventųjų dienai, kad būtų išvengta gaisrų bei kitų nelaimių, Tauragės APGV VPPS pareigūnai primena – prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių šildymo prietaisų, neeksploatuokite netvarkingos šildymo sistemos, patikrinkite ar išjungtos dujos. Taip pat nepalikite be priežiūros vienų mažamečių vaikų.

 

 

Nemažai žmonių į kapines vyksta  automobiliais. Paprastai Vėlinių dienomis prie amžinojo poilsio vietų suvažiuoja daug automobilių, susidaro jų grūstys, kyla avarinių situacijų. Todėl automobilyje būtina turėti gesintuvą bei vaistinėlę, kad, įvykus nelaimei, galėtumėte padėti ir sau, ir kitiems. Prieš išvykdami, pasidomėkite orų prognoze ir būkite atidūs kelyje.

Ugniagesiai gelbėtojai linki, kad per mirusiųjų pagerbimo dieną visose Lietuvos kapinėse saugiai degtų tik žvakių liepsnelės, o gaisrų ir kitų nelaimių būtų išvengta.

 

 

 

Tauragės APGV VPPS informacija

Naujausios naujienos
Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3