+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Tauragėje pristatomas originalus meno projektas

Tauragėje pristatomas originalus meno projektas

Tauragėje subrendo naujas meno projektas, kuris, jei bus įgyvendintas, turėtų mūsų miestui suteikti savitumo. Koks tai projektas, kalbamės su Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriumi, fotomenininku Sigitu Kancevyčiumi.

 

 

Tauragėje planuojamas originalus meno projektas, kuris per trejetą ar ketvertą metų Tauragę turėtų padaryti patrauklesnę ir gal net kažkuo išskirtinę?

Išties, vien jau tos idėjos atėjimas turi savo istoriją, kuri verta rašytojo plunksnos… Kai ši mintis jau buvo paruošta jos viešam pristatymui, staiga Anapilin išėjo skulptorius Regimantas Midvikis. Tačiau šiandien save galime guosti tik tuo, kad jis suspėjo sukurti pirmąjį šio projekto kūrinį. Su didžiausia pagarba Regimanto atminimui, esu tikras, tai kas sumanyta, bus padaryta. Su Regimantu dažnai kalbėdavome ką reiktų padaryti, kad mūsų miestas įgautu charakteringesnių bruožų. Ir vieną kartą jis  klausia kaip aš žiūrėčiau į tai, kad miesto viešose erdvėse atsirastu skulptūriniai ekslibriai. Tai buvo visiškai netikėta, nes apie kažką panašaus nebuvau nei girdėjęs, nei matęs. Žinoma, ši idėja labai patiko. Tada Regimantas mane pakvietė šį sumanymą bandyti įgyvendinti kartu. Prasidėjo mūsų diskusijos. Ką sumąstydavome pateikdavome pažįstamiesiems kaip jie tai vertina. Regimantas klausdavo savo kolegų skulptorių nuomonės. Visų vertinimai buvo palankūs. Kadangi jis gerąja prasme buvo išprotėjęs dėl rašytojo Ernesto Hemingvėjaus, tai greitai sutarėme – pirmoji skulptūra skirta šiam rašytojui ir jo kūriniui „Senis ir jūra“ turėtų atsirasti prie bibliotekos. Kadangi šis projektas turėtų būti testinis, tai pamečiui, gal per ketvertą ar penketą metų, kituose miesto erdvėse surasti vietas rašytojo Onore de Balzako, Donelaičio, Vydūno, Mažvydo, kitų pasaulinio garso asmenybių įamžinimui. Pilnai įgyvendinus šį sumanymą atsirastu netgi atskiras turistinis  maršrutas, kuris vestų nuo vieno prie kito kūrinio.  

 

O kodėl kalbama apie pasaulinio garso asmenybes?

Žinoma, tam pirmiausiai turės pritarti Tauragės krašto visuomenė ir Savivaldybės taryba. Manau, kad ši idėja bus supras. O mintis pasirinkti garsiausių asmenybių įamžinimą paremtos pirmiausia todėl, kad tai svaru ir, žinoma, originalu. Manytume, čia jau kalbu ir Regimanto vardu, tai dar labiau paskatins tauragiškius domėtis šių asmenybių padarytais darbais. Žinoma, Tauragė turėtų įgauti savitų bruožų, kurie formuos modernaus ir mylinčio meną miesto įvaizdį, labiau sudomins ne tik šalies gyventojus, bet ir užsienio turistus.

 

Vykdyti šį projektą buvote sutarę dviese, o dabar likote vienas… Ar pavyks tai įgyvendinti?

Jokiu būdu neesu ir nebūsiu vienas. Mes tvirtai sutarėme su Regimanto artimaisiais, kad dirbsime petys petin. Regimanto bendražygis architektas Vytenis Mazurkevičius pažadėjo visokeriopą pagalbą, pirmąjį kūrinį jau pamatė ir šios idėjos pristatymą išgirdo meras Sigitas Mičiulis ir Savivaldybės tarybos narė Iveta Skurvydienė, Savivaldybės administracijos kultūros Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. Asmeniškai jie tam iškart pritarė. Esu tikras, kad tam pritars ir visa taryba. Man tenka tik garbė tęsti mūsų abiejų mintį, o jai įgyvendinti bus sudaryta kompetentingų žmonių komanda.

 

Žinoma, viskas prasideda nuo idėjos, tačiau tam reikalingi ir pinigai…

Anot Šviesios atminties Regimanto, vieno kūrinio pastatymas neturėtų viršyti 10 tūkstančių eurų. Jeigu per metus pastatysime po vieną ar vėliau po dvi skulptūras, biudžetui nebus labai didelė našta. Antra vertus, apie tai irgi nemažai diskutavome. Tikėjomės, kad pavyks pritraukti ir privataus kapitalo. Gal atsiras fundatorius, kuris remdamas šį projektą norės įamžinti ir savo vardą. Juk tokių pavyzdžių yra pakankamai. Galima bus kreiptis ir į Tauragės Rotary klubą, išeivius iš Tauragės… Įamžinant Balzako asmenybę, kuris su Taurage turi tiesioginių sąsajų, galbūt kažkiek prisidėtų ir Prancūzijos ambasada Lietuvoje. Šioje srityje irgi reikės nemažai padirbėti. Prašau visų tauragiškių padiskutuoti šia tema, teikti pasiūlymus kaip tai geriau padaryti, o išdiskutavus šią idėją palaikyti.

 

„Tauragės radijo“ inform.

Nuotraukoje pirmasis rašytojo Ernesto Hemingvėjaus skulptūrinio ekslibriso maketas

 

Rašytojo Ernesto Hemingvėjaus skulptūrinio ekslibriso maketas

Rašytojo Ernesto Hemingvėjaus skulptūrinio ekslibriso maketas

Naujausios naujienos
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą: penktojo etnografinio regiono svarba Lietuvos istorijai
Kandidatų į mero postą debatai
Pateikti siūlymai VRK dėl reglamento pakeitimo projekto
Preigūnai perspėja: visą vasario mėnesį vykdys prevencines priemones

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3