+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Tauragėje kompromiso ieškos pieno sektoriaus dalyviai

Tauragėje kompromiso ieškos pieno sektoriaus dalyviai

Pieno gamintojų, jų kooperatyvų, perdirbėjų, prekybininkų, institucijų atstovai rugsėjo 7 d. (pirmadienį) prie apskrito stalo diskutuos apie sudėtingą pieno sektoriaus situaciją, aptars neseniai priimtą pieno rinkos reguliavimo įstatymą ir jo poįstatyminius aktus bei kels pieno gamintojų kooperacijos, kaip galimybės užtikrinti pieno sektoriaus gyvybingumą, klausimą.

 

Europos Parlamento narys Bronis Ropė liepos 24 d. susitikime su Europos Komisijos nario, atsakingo už žemės ūkį ir kaimo plėtrą Filo Hogano (Phil Hogan) kabineto nariais pristatė Lietuvos pieno sektoriaus problemas ir pagrindė reikalavimą skirti išskirtinę Europos Komisijos paramą Lietuvos pieno sektoriui. Įvertinę, kad Lietuvos Vyriausybė nėra pajėgi suvaldyti padėtį pieno sektoriuje, Europos Komisijos atstovai įsipareigojo išsamiai išanalizuoti situaciją Lietuvos pieno rinkoje ir spręsti šį klausimą.

 

Rugsėjo 7 d. skubiai šaukiama neeilinė žemės ūkio ministrų taryba, kurios metu eurokomisaras Filas Hoganas ketina pateikti priemonių paketą dėl padėties stabilizavimo ir paramos skyrimo nukentėjusioms valstybėms, ypač stabilizuojant padėtį pieno sektoriuje per paramą pieno gamintojams. Tuo pat metu į protesto akciją, siekiant atkreipti dėmesį į pieno sektoriaus ir kitų žemės ūkio sektorių problemas, renkasi Europos žemdirbių organizacijos (Europos pieno taryba ir Europos žemdirbių bei jų kooperatyvų interesus atstovaujanti COPA-COGECA).

 

Šioje protesto akcijoje ketina dalyvauti apie 50 Lietuvos žemdirbių. Europos Parlamento narys B. Ropė ypatingai palaiko Europos pieno tarybos siūlomą pieno rinkos reguliavimo mechanizmą, kuris galėtų atstoti nebegaliojančią pieno kvotų sistemą. Šiai idėjai nepritaria dalis Europos ir Lietuvos politikų, tikinčių, kad viską sureguliuos rinka. Todėl turime diskutuoti apie tai, kas itin aktualu Briuselyje ir čia, Lietuvoje.

 

Šių neeilinių įvykių kontekste kviečiame žemdirbius ir visus kaimo bei žemės ūkio klausimais besidominčius piliečius aktyviai dalyvauti rugsėjo 7 d., 10 val., Tauragės rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyksiančioje atviroje diskusijoje „Kur nuves konfliktas pieno rinkoje?“.

 

Susitikimas rengiamas EP nario B. Ropės biuro iniciatyva.

B. Ropė yra vienintelis Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys iš Lietuvos. Šiame komitete Lietuva savo nuolatinį atstovą turi pirmą kartą.

 

Europos Parlamento narys Bronis Ropė
Mob.: +370 686 41744

 

Naujausios naujienos
Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3