+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Tarptautinio Martyno Mažvydo festivalio „Giesmė mano žemei“ koncertas (nuotraukos)

Tarptautinio Martyno Mažvydo festivalio „Giesmė mano žemei“ koncertas (nuotraukos)

Ketvirtadienį vakare Martyno Mažvydo bažnyčioje vyko 9-ojo tarptautinio Martyno Mažvydo festivalio „Giesmė mano žemei“ koncertas. Vargonavo Els Biesemans iš Šveicarijos. Tai pasaulinio lygio vargonininkė. Ji meistriškai atliko J.S. Bacho, L.van Bethoveno ir kitų kompozitorių kūrinius.

 

Dainavo baritonas Jonas Sakalauskas, gerai žinomas atlikejas iš grupės „El fuego“, muzikinių televizijos projektų ir vaidmenų nacionaliniame operos ir baleto teatre. Jam akompanavo žinoma Lietuvos vargonininkė Gražina Zalatorienė. Aukšto lygio koncertą, kaip jau įprasta šiuose festivaliuose, vedė jų organizatorė ir sumanytoja kraštietė muzikologė Irena Kalvanaitė-Pavilanskienė. Ji džiaugėsi, kad susirinko pilna bažnyčia klausytojų, bet privačiame pokalbyje apgailestavo, jog Tauragės rajono savivaldybė nė trupučio neremia festivalio. Pasak muzikoilogės, kitais metais vyks jau 10-asis,jubiliejinis, festivalis. Į jį susirinks daug festivalio dalyvių, Europos, pasaulio lygio atlikėjų ir, anot festivalio organizatorės, būtų „tiesiog negražu“ jei savivaldybė ir vėl neremtų“.

 

– O juk Tauragės vardas garsinamas labai plačiai ir būtent dėl šių koncertų. Štai ir po šio koncerto šveicarai sužinos, kad yra toks  miestas Tauragė, kuriame gausu vargonų muzikos gerbėjų ir čia jie šiltai žiūrovų priimami, kaip buvo ir šiame koncerte šiltai sutikta ir priimta viešnia iš Šveicarijos, – sakė Irena Kalvanaitė-Pavilanskienė.

 

„Tauragės radijui“ pasidomėjus, kodėl savivaldybė nė trupučio neparodo dėmesio tokio aukšto lygio tradiciniam tarptautiniam festivaliui, savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Naujokienė informavo, kad šiųmetinio  tarptautinio Martyno Mažvydo festivalio „Giesmė mano žemei“ koncertams organizuoti įstaigai „Vox Organum“ bus skirta 1000 eurų.

 

Eugenijus Šaltis

Bronislovo Ambrozo nuotr.

 

Naujausios naujienos
Juodaičių ūkininkai – Lietuvos artojų varžybų prizininkai
Ketvertukas švenčia trečiąjį savo gimtadienį
Paskirstytos lėšos pastatų ir kitų objektų remonto darbams vykdyti bei turtui įsigyti
Kviečia teikti paraiškas neformaliojo mokinių sportinio ugdymo lėšoms gauti

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3