+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Susitikime „Prie garažų“

Susitikime „Prie garažų“

Liepos 28 dieną 19 valandą B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kieme rinksis poezijos ir autorinių dainų mylėtojai. Jau septintąjį  kartą čia vyks  poetų ir bardų vakaras „Prie garažų“ . Kai 2012 metais pirmą kartą bibliotekos kieme įvyko muzikos ir poezijos šventė, kurioje  dalyvavo Domanatas Razauskas, Mindaugas Valiukas, Gintaras Grajauskas, Elena Karnauskaitė, Marijus Budraitis, organizatoriai pamatė, kad garažai turi savotišką trauką ir žavesį. Todėl kasmet, paskutinįjį liepos penktadienį, visi poezijos ir autorinės muzikos gerbėjai renkasi  būtent čia.

 

Šiuokart, liepos 28 dieną, visiems  koncertuos aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Kostas Smoriginas, Gytis Ambrazevičius ir grupė bei poetas Mantas Balakauskas.

 

G.Ambrazevičius, dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos renginių organizatorius, dalyvis, 2014-ųjų tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ kūrybinės grupės narys. Dainų kūryba ir atlikimu užsiima nuo 2008 m. 2012 m., už ryškiausią sezono debiutą apdovanotas S. Mykolaičio vardo premija. Nuo 2012- ųjų groja kartu su Tomu Usovu (pritariamasis vokalas, ukulele, klavišiniai, gitara, lūpinė armonikėlė), Martynu Nugaru (perkusija: cajon’as, djambe, tambūrinas ir kt.) ir Luku Norkūnu (kontrabosas, pritariamasis vokalas). Kuria tekstus bei muziką, dainuoja, groja gitara, mandolina bei lūpine armonikėle.

 

Diplomuotas istorikas, jaunimo jau įsidėmėtas ir pamėgtas poetas Mantas Balakauskas neseniai išleido savo pirmąją poezijos knygą „Roma“ („Versus aureus“). Savo poezijoje taikliai ir iškalbingai reaguojantis į nūdienos socialinius kontekstus ir savąsias vidines būsenas, poetas  jas  fiksuoja būtent toje aplinkoje, tame laike, kuriame išties gyvename. Visiems poezijos žanro mylėtojams bus įdomu paklausyti Mano Balakausko  eilių.

 

Na, o teatro ir kino aktoriaus, režisieriaus, muzikanto Kosto Smorigino tikriausiai niekam nereikia pristatyti. Dar studijų metais pradėjo kurti dainas pagal lietuvių poetų žodžius, tapo vienu iš naujo aktorinės dainos žanro (dainuojamosios poezijos) kūrėjų. 1995–1998 m. kartu su aktoriais Sauliumi Bareikiu ir Olegu Ditkovskiu subūrė „Aktorių trio“, koncertuoja  Lietuvoje ir užsienyje, išleido keletą albumų („Mūsų kaime“, „Tikras garsas“, „Vėl kartu“).  Nuo 2000 m. ėmė rengti solinius koncertus, išleido dvi kompaktines plokšteles („Pilietis“, „Ponai ir Ponios“).

 

Susitikimo vieta nesikeičia: užsukite į vidinį bibliotekos kiemą, kur savaitės vidury pilna automobilių ir labai mažai vietos. Ir tuomet jūs išvysite, kaip pasikeičia erdvė, kurioje pradeda skambėti gera muzika ir eilės.

Naujausios naujienos
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net
Žiemojantys paukščiai Tauragėje

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3