+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Susitikimas su Berta Tilmantaite Šilalės bibliotekoje

Susitikimas su Berta Tilmantaite Šilalės bibliotekoje

Berta savo kuriamus pasakojimus publikuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio spaudoje, taip pat yra pelniusi įvairių apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose. 2016 metais B. Tilmantaitė buvo apdovanota Šilalės rajono savivaldybės nominacija „Pagarbos lašas“. Šiuo metu Berta keliauja ir dirba Pietų Amerikoje, tačiau gegužės mėnesį grįžta į gimtinę. Ji mielai sutiko susitikti su šilališkiais ir pasidalinti savo sėkmės istorija apie „kelią ir darbą, darbą kelyje ir kelią dėl darbo“.

 

Prieš du metus Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo eksponuojama B. Tilmantaitės debiutinė fotografijų paroda „Vandenyno žmonės”. Šiame fotografijų cikle pasakojama apie nykstančią etninę grupę – jūros klajoklius arba tiesiog valčių gyventojus, kurie klaidžioja po tropinius vandenis arba apsistoja mažuose nameliuose, įtvirtintų ant koralo rifų ar salose. Paroda apkeliavo daugelį Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialų, taip pat buvo eksponuojama Klaipėdoje ir Tauragėje.

 

Šis ilgai lauktas susitikimas su B. Tilmantaite vyks gegužės 8 dieną 17 val. Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (I a).

 

Berta Tilmantaitė gimė 1987 metais Šilalėje, mokėsi Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje. Baigusi žurnalistikos ir medijų studijas Vilniaus universitete, Danijoje ir Kinijoje, ėmė keliauti po pasaulį ir rengti fotopasakojimus iš Sibiro, Irano, Afganistano, Indijos, Malaizijos ir kitų šalių. Ji tapo pirmąja Lietuvos fotografe, kurios nuotraukos buvo publikuotos prestižiniame žurnale „National Geographic“. Iki tol tai nepavyko padaryti nei vienam Lietuvos fotografui. Šiuo metu ji vadinama viena žinomiausių kelionių fotografų iš Lietuvos. Beje, Berta yra viena iš kelionių knygos „Azija be sienų“ bendraautorė.

 

B. Tilmantaitė – laisvai samdoma fotografė ir žurnalistė, kurios kuriamos istorijos skirtingose pasaulio šalyse pasakoja apie žmogaus ir gamtos ryšį, socialines problemas, įvairias mažumas ir bendruomenes. Susitikimas skirtas Europos dienai paminėti, kuri šiemet Šilalėje švenčiama jau dešimtąjį kartą. Europos dienos renginius mūsų mieste organizuoja Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

 

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Tad šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis. Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Šią dieną organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

 

 

 

Rima Norvilienė

Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja ir Europos dienos Šilalėje organizatorė

Naujausios naujienos
Bus įvertintas Dainų šventės organizavimas
Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Paslaptingas Bangladešas“
Iššūkis – „Surink Lietuvą“
Galvos skausmas: kur išmesti nebereikalingą dulkių siurblį ar garso grotuvą?

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3