+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Stojančiųjų į Lietuvos karo akademiją laukia daug naujovių

Stojančiųjų į Lietuvos karo akademiją laukia daug naujovių

„Šiemet stojančiųjų į Lietuvos karo akademiją laukia esminiai pokyčiai atnaujintose studijose – ne mažiau kaip trečdalis mūsų studentų dalyvaus mainuose ir turės galimybę studijuoti prestižiniuose JAV ir Europos universitetuose, trečdalis kiekvienos programos mokomųjų dalykų akademijoje bus dėstomi anglų kalba, o kariūnus mokys pasaulyje pripažinti savo srities profesionalai iš užsienio, ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai“, – studijas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje  pristato jos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas.

 

Karo akademijoje nuolat vykdomi tarptautiniai studentų ir dėstytojų mainai, kariūnams suteikiama galimybė kaupti žinias ir patirtį mokantis kitų šalių aukštosiose mokyklose, dėstytojams – pasidalyti gerąja patirtimi ir susipažinti su partnerių dėstymo metodikomis. Dalyvaujant Erasmus+ programoje, kiekvienais metais į kitų šalių aukštąsias mokyklas kariūnai vyksta studijuoti, o dėstytojai – dėstyti ir tobulinti savo kvalifikaciją.

 

 

Stojančiųjų į Lietuvos karo akademiją laukia daug naujovių

 

 

„Mūsų absolventai įgis tiek bendrųjų, tiek profesinių žinių ir bus pajėgūs vykdyti sudėtingas užduotis, kurioms reikia ypatingo pasirengimo. Lietuvos karo akademija padarys viską, kad skatintų būsimą karininką niekada nesustoti, nuolat tobulėti ir siekti dar daugiau“, – sako brg. gen. A. Vaičeliūnas.

 

Lietuvos karo akademija taip pat sulaukia studentų ir dėstytojų iš Prancūzijos, Čekijos, Austrijos, Švedijos, Latvijos, Lenkijos universitetų, kviestinių svečių ir ekspertų iš užsienio. Siekiama, kad kiekviename kariūnų būryje nuolat studijuotų pagal mainų programą į Lietuvos karo akademiją atvykę kitų šalių studentai, kurie kartu su užsienio dėstytojais sudarytų galimybę visiems akademijos auklėtiniams dalyvauti tarpkultūrinio ir tarptautinio ugdymo programose.

 

Pasak akademijos viršininko brg. gen. A. Vaičeliūno, 2018–2019 mokslo metais įstojusiųjų į Karo akademiją laukia atnaujintos akademinės bakalauro studijos, pritaikytos ne tik būsimiems karininkams. Vėliau jie, po tarnybos išėję į atsargą, galės ir kitose srityse pritaikyti čia įgytas žinias. Karininkų rengimui keliami aukšti reikalavimai, todėl studijų programų turinys nuolat atnaujinamas. Siekiant gerinti jų kokybę, kartu tobulinamas ir visas studijų procesas. Viena svarbiausių Karo akademijos strateginių krypčių ir yra aukščiausio lygio į kariūną ir studentą orientuotos universitetinės ir karybos studijos.

 

Lietuvos karo akademijoje bus galima rinktis vieną iš trijų pirmosios pakopos studijų programų – Gynybos technologijų vadybos, Tarptautinių santykių ar Nacionalinio saugumo ir gynybos – ir įgyti atitinkamai vadybos, politikos mokslų arba visuomenės saugumo krypties profesinių žinių ir praktinių įgūdžių.

 

Valstybės finansuojamos 3,5 metų trunkančios studijų programos orientuotos į bendrąjį universitetinį išsilavinimą, kokybišką teorinį pasirengimą ir aukščiausio lygio profesinius gebėjimus. Pagal Tarptautinių santykių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos programas studijuojantys kariūnai nuo III kurso mokysis tik anglų kalba.

 

Kariūnai, baigę Karo akademiją, įgis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį.

 

Daugiau apie bakalauro studijas Karo akademijoje: www.lka.lt/lt/universitetines-studijos/bakalauro-programos-istojusiems-7x4r.html

 

Jau vyksta atranka į studijas Karo akademijoje

„Pradėti ruoštis studijoms Lietuvos karo akademijoje gali jaunuoliai, kurie dar nėra abiturientai, – sako akademijos viršininkas brg. gen. A. Vaičeliūnas ir ragina moksleivius, ypač baigiamiesiems egzaminams besiruošiančius, nelaukti. – Savo gebėjimus ir jėgas galima išbandyti jau dabar. Norinčius tapti Lietuvos karininkais kviečiame rinktis studijas Karo akademijoje ir jau dalyvauti atrankoje!“

 

Norintys studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje visų pirma turi dalyvauti atrankoje ir laikyti profesinio tinkamumo testą. Į atranką jie kviečiami registruotis Karo akademijos Atrankos centro telefonu: + 370 5 212 7092.

 

Tik išlaikę šį testą jaunuoliai įgyja teisę dalyvauti kituose priėmimo į studijas Karo akademijoje etapuose – turi pasitikrinti sveikatą Karo medicinos ekspertizės komisijoje ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje. Priėmimo į Karo akademiją eiga: www.lka.lt/lt/stojantiems/stojantiesiems.html.

 

Papildomi balai stojant į bet kurią studijų programą Karo akademijoje pridedami šalies ir tarptautinių olimpiadų ir konkursų prizinių vietų laimėtojams, bazinius karinius mokymus ar nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) baigusiems kariams, taip pat stojantiesiems, kurių pirmojo arba antrojo dalyko brandos darbo įvertinimas yra ne žemesnis nei 9, dalyvavusiems tarptautinėje arba nacionalinėje jaunimo savanoriškoje veikloje, kuri buvo ne trumpesnė negu 3 mėnesiai. Taip pat įskaičiuojami papildomi balai šauliams, kariams savanoriams, asmenims, baigusiems kūno kultūros modulį „Krašto gynyba“. Tačiau šie papildomi balai neįskaičiuojami į minimalų konkursinį balą.

 

Profesinio tinkamumo testą (PTT) gali laikyti 16–25 metų vaikinai ir merginos. Teigiamai išlaikyto testo pažyma galioja 3 metus.

 

LKA nuotraukos

Naujausios naujienos
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą: penktojo etnografinio regiono svarba Lietuvos istorijai
Kandidatų į mero postą debatai
Pateikti siūlymai VRK dėl reglamento pakeitimo projekto
Preigūnai perspėja: visą vasario mėnesį vykdys prevencines priemones

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3