+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Skirsnemunės mėgėjų teatras 5-erių metų sukakties proga pina „Lauro vainiką“

Skirsnemunės mėgėjų teatras 5-erių metų sukakties proga pina „Lauro vainiką“

Spalio 20 d. 13 val. visus teatro gerbėjus į Skirsnemunę kviečia Respublikinė teatrų šventė „Lauro vainikas“, skirta Skirsnemunės mėgėjų teatro 5-erių metų sukakčiai paminėti.

 

Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus suaugusiųjų teatrą režisierė Birutė Šneiderienė subūrė 2013 metų pavasarį. Vedini pomėgio vaidinti į teatro veiklą įsijungė įvairių profesijų žmonės, o bendras tikslas – realizuoti save scenoje, suteikti džiaugsmą žiūrovams – juos sujungė, nepaisant skirtingo amžiaus bei požiūrio į gyvenimą.

 

Naujai iškepti aktoriai startavo 2013 metais Skirsnemunės miestelio šventės metu pristatę žiūrovams spektaklį „Trys mylimos“ pagal Žemaitę. 2014-aisiais į teatro veiklą įsijungė daugiau naujų žmonių, ir Skirsnemunės miestelio dienos proga vėl visus sukvietė premjera – Moljero komedija „Tariamas ligonis“. Kartu su aktoriais šiame spektaklyje pasirodė ir Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus linijinių šokių grupė „Svaja“ (vad. R. Plikusienė). Darnus kolektyvas sėkmingai keliavo ir nuotaikingu spektakliu džiugino ne tik savus, bet ir Šakių, Tauragės, Pagėgių bei Vilkyškių žiūrovus. Su šiuo spektakliu pasirodę skirsnemuniškiai buvo išrinkti 2014 m. Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės vietinio etapo nugalėtojais ir dalyvavo regioniniame ture.

 

2015 metais Skirsnemunės mėgėjų teatras žiūrovams pristatė dar vieną spektaklį – J. Griciaus komediją „Ponaitis“, kuris taip pat sulaukė didelio susidomėjimo ir palaikymo – aktoriai šį kūrinį rodė įvairių miestų ir miestelių scenose. 2016-aisiais Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus respublikiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Pulsas 2016“ skirsnemuniškiai už „Ponaitį“ pelnė net du apdovanojimus: nominacija „Geriausias aktorius“ už ponaičio Jono Švilpos vaidmenį įteikta aktoriui Mindaugui Diliui, o visam teatrui – nominacija ,,Publikos simpatija”.
2015 ir 2016 metais Sūduvos mėgėjų teatrų festivalyje „Atžalynas“ skirsnemuniškiai su spektakliais „Tariamas ligonis“ ir „Ponaitis“ pelnė geriausią spektaklį pristačiusio teatro vardą.

 

2016 metais miestelio šventėje visų Skirsnemunės žiūrovų vėl laukė teatro premjera – Kazio Sajos komedija „Melo diena“. Skirsnemunės teatras dalyvavo ir Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“. Teatro dieną „Sau, tautai, žmonijai“ skirsnemuniškiai parodė savo vadovės Birutės Šneiderienės sukurtą publicistinę programą „Eisim namo“, pasakojančią apie filosofą ir rašytoją Vydūną bei kraštietį poetą Jurgį Baltrušaitį.

 

Džiugu, kad 2018-aisiais į teatrą įsiliejo nemažai naujų aktorių, kuriems padedant sukurtas ir Skirsnemunės žiūrovams tradiciškai miestelio dienos proga pirmą kartą parodytas naujausias spektaklis – B. Sruogos komedija „Dobilėlis penkialapis“.
Raimonda Vaičaitytė, Ruslanas Baranauskas, Julija Galbuogienė, Vytautas Petrauskas, Rūta Plikusienė, Rasa ir Mindaugas Diliai, Sonata ir Edmundas Pauliai, Jonas ir Virginija Tamošaičiai, Albina Miliauskienė, Vytautas Norkus, Edita Riaukienė, Linas Burnelaitis, Rūta Zmejauskienė – tai buvę ir esami aktoriai, su kuriais per penkerius metus mėgėjų teatras išaugo ir jau tapo tikru kultūriniu miestelio reiškiniu, be kurio neapsieina nė vienas renginys Skirsnemunėje.

 

Na, o penktąsias savo veiklos metines teatras nusprendė atšvęsti triukšmingai: surengti Respublikinę teatrų šventę „Lauro vainikas“, į kurią pakvietė savo artimiausius kaimynus ir draugus.

Taigi, šeštadienį, spalio 20 d., atvykę į Skirsnemunę, galėsite išvysti:
13.00 val. – Skirsnemunės mėgėjų teatro spektaklį – B. Sruogos komediją „Dobilėlis penkialapis“ (rež. Birutė Šneiderienė);
14.30 val. – Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ pastatytą K. Karpavičiūtės dramą „Mylėk savo artimą“ (rež. Jolanta Šimaitienė);
16.00 val. – Skaudvilės kultūros namų mėgėjų teatro komediją „Daktaras irgi žmogus“ (scen. aut. ir rež. Zita Jurevičienė);
17.00 val. Šakių kultūros centro Zanavykų teatro sukurtą spektaklį – Žemaitės komediją „Budynė“ (rež. Gražina Guzovijienė).

 

 

Kviečiame visus švęsti kartu su Skirsnemunės mėgėjų teatru!

 

Skirsnemunės mėgėjų teatras 5-erių metų sukakties proga pina „Lauro vainiką“

Naujausios naujienos
Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3