+370 446 64 060

BENDRAUKIME

V. Juozapaitis ragina kultūros ministrą prisiimti atsakomybę

V. Juozapaitis ragina kultūros ministrą prisiimti atsakomybę

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis ragina kultūros ministrą Šarūną Birutį prisiimti asmeninę atsakomybę ir paaiškinti visuomenei, kodėl jo vadovaujamoje ministerijoje aukščiausio rango pareigūnams sudaromos sąlygos galimai neskaidriai veiklai vykdyti. Taip jis pareiškė reaguodamas į žiniasklaidoje paviešintą informaciją dėl kultūros viceministro Dariaus Mažinto, galimai pažeidusio viešų ir privačių interesų derinimo įstatymą,

 

„Dar neišsisklaidžius galimiems korupcijos apraiškų Kultūros ministerijoje skandalo atgarsiams, kuomet buvusios kultūros ministro patarėjos E. Furman įkurtas Ateities visuomenės forumas laimėjo 86 tūkst. Lt vertės konkursą kultūros mecenavimo strategijai parengti, šiandien nerimą kelia į viešumą patekusi informacija dėl kito pareigūno. Socialdemokratų partijos deleguoto viceministro D. Mažinto, Š. Biručio įsakymu paskirto kontroliuoti Kultūros rėmimo fondo lėšų administravimą per Lietuvos kultūros tarybos darbą,  įsteigta VĮ „Culture Live“ laimėjo net du Lietuvos kultūros tarybos skelbtus pirmojo šaukimo projektus, kurių vertė 40 tūkst. Lt“, – teigia V. Juozapaitis.

 

Seimo narys stebisi, kad pasirodžiusiame straipsnyje neįvardinti Kultūros ministerijos atstovai tikina, kad viceministras neturi nieko bendra su įstaiga, kuri gavo finansavimą. Tačiau, kaip teigia V. Juozapaitis, minėtos įstaigos veiklą atsieti nuo viceministro sudėtinga, kai pastaruoju metu Kultūros ministerijos gerą vardą temdo korupcinis nepotizmo šešėlis, nes  jau ne pirmas pareigūnas yra įtariamas galimai neskaidria veikla, siekiant išskirtinių sąlygų su savo asmeniu siejamai įstaigai. „Nerimą kelia tai, kad toks Kultūros ministerijos pareigūnų galimas įstatyminių normų pažeidinėjimas įgauna sisteminį pobūdį ir daro nepataisomą žalą ne tik šios ministerijos, bet ir visos Vyriausybės autoritetui bei mažina Lietuvos gyventojų pasitikėjimą Lietuvos valstybinėmis institucijomis“,– sako prof. Vytautas Juozapaitis.

Naujausios naujienos
Seimas apsisprendė: nuo kovo didės akcizai stipriam alkoholiui
Kalėdos tremtyje: tikėjimas ir papročių puoselėjimas
Smetoniškas žąsų turgus Pagėgiuose
VMI primena: nekilnojamojo turto deklaracijas pateikti iki gruodžio 17 d.

1 Reklamos blokas

 • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

 • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

 • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

 • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

 • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

 • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

 • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

 • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

 • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

 • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3