+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Savivaldybių indekse Tauragės rajono savivaldybė pakilo į 12 vietą

Savivaldybių indekse Tauragės rajono savivaldybė pakilo į 12 vietą

Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau septintą kartą sudarė Lietuvos savivaldybių indeksą. Lietuvos savivaldybių indeksas sudaromas pagal gyventojams ir verslui svarbiausias sritis, atskleidžiančias, kiek savivaldybėse yra ekonominės laisvės ir kaip efektyviai jos valdomos. Tauragės rajono savivaldybė išsaugojo aukštas pozicijas – užima 12 vietą.

 

Skelbiami du indeksai – šešių didžiųjų pagal gyventojų tankį ir 54 mažųjų savivaldybių. Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Geriausiai besitvarkančios savivaldybės titulas šešių didžiųjų savivaldybių reitinge trečius metus iš eilės atitenka sostinei, toliau didžiųjų savivaldybių reitinge rikiuojasi Klaipėda, trečioje vietoje – Kaunas. Mažųjų savivaldybių lyderė  – Klaipėdos rajono savivaldybė.

 

Tauragės rajono savivaldybė šiemet išsaugo aukštas pozicijas – kartu su Plungės rajono savivaldybe užima 12-13 vietas mažųjų savivaldybių indekse (gauti 60 balų iš 100). Lyginant su kitomis savivaldybėmis, geriausiai įvertinti „Mokesčiai”, „Švietimas” ir „Biudžetas”. Tauragės rajono savivaldybėje 2016 m. finansų valdymas buvo įvertintas geriau nei daugumos kitų savivaldybių. Biudžeto skola buvo mažesnė nei vidutinė (23 proc. lyginant su 36 proc.), savivaldybės administracijai išlaikyti buvo skirta palyginus nedidelė dalis nuo patvirtinto biudžeto taip pat buvo mažesnė nei vidutinė (6,3 proc. lyginant su 7,8 proc.) ir nebuvo nei vieno neskelbto viešojo pirkimo, tai reiškia skaidresnį biudžeto lėšų panaudojimą.

 

Gerai tvarkytasi ne tik su finansais, bet ir su mokyklų infrastruktūra. Palyginus su kitomis savivaldybėmis, Tauragėje labiau optimizuotas mokyklų tinklas, todėl vienam mokiniui teko mažesnis nei vidutinis mokyklų plotas. Todėl mokyklų išlaikymui iš savivaldybės biudžeto prireikė skirti santykinai mažiau (lyginant su ŠMM gaunamomis lėšomis). Savivaldybė kuria palankią mokestinę aplinką: 2016 m. Tauragės. rajono savivaldybėje buvo nustatytas mažesnis nei vidutinis pagrindinis nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, mažesnė vidutinė verslo liudijimų kaina (80 eurų lyginant su 117 eurų vidurkiu).

Ankstesnių metų Tauragės rajono savivaldybės pozicijos:

2014 m. – 47 vieta

2015 m. – 17 vieta

2016 m. – 12 vieta

2017 m. – 12 vieta

 

Lietuvos mažųjų savivaldybių indeksas čia.

 

 

 

LLRI inform.

Naujausios naujienos
Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje: tauragiškių emocijos ir išgyvenimai (nuotr.)
Juodaičių ūkininkai – Lietuvos artojų varžybų prizininkai
Ketvertukas švenčia trečiąjį savo gimtadienį
Paskirstytos lėšos pastatų ir kitų objektų remonto darbams vykdyti bei turtui įsigyti

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3