+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Reveransas renesansui ir Tautiška giesmė

Reveransas renesansui ir Tautiška giesmė

Liepos 6-ąją Tauragės kultūros rūmuose pagerbtas karalius Mindaugas, paminėta Valstybės diena, sugiedotas Lietuvos respublikos himnas, tauragiškiai pamatė koncertą „Reveransas Lietuvos renesansui“.

Tauragės kultūros rūmuose paminėjimas pradėtas kultūros centro smuikininkių ansamblio „Skercino“ muzika. Po renginio vedėjos įžanginio teksto sveikinimo žodį tarė Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

 

Po to literatūrinę – muzikinę kompoziciją „Reveransas Lietuvos renesansui“ atliko aktorė Virginija Kochanskytė, daininkai mecosop Raimonda Janutėnaitė, Nerijus Masevičius ir gitaristas Arūnas Kelpša. Pasibaigus artistų pasirodymui, artėjant 21 valandai, kartu su lietuviais visame pasaulyje renginio dalyviai  buvo pakviesti sugiedoti „Tautišką giesmę“. Dalyviai, kurie nesuspėjo laiku ateiti į minėjimo ir koncerto pradžią, į kultūros rūmų salę pradėjo plūsti prieš  21 valandą vakaro. Jie specialiai atvyko su visais kartu giedoti himno. Jis nuskambėjo darniai, plačiai, sutartinai, galingai. Kai kas giedojo susikibę rankomis, kai kas padėjęs ranką sau ant širdies, o kai kam ir ašara sužibėjo aky: emocijų buvo  daug ir gerų. Salė po giedojimo skandavo – LIETUVA. Dėkodamas už koncertą ir visiems tauragiškiams už atvykimą giedoti Lietuvos himno, kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis atlikėjams įteikė gėlių puokštes, o atlikėjams svečiams – atminimui ir knygas apie Tauragę.

 

Valstybės ir Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės scenarijaus autorė Salvinija Žemaitienė, smuikininkių ansamblio vadovė Vaiva Bartušienė, dailininkė Vilma Kybartienė, vedėjas Eugenijus Šaltis.

 

Eugenijus Šaltis

Tado Zakarausko nuotr.

 

Naujausios naujienos
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą: penktojo etnografinio regiono svarba Lietuvos istorijai
Kandidatų į mero postą debatai
Pateikti siūlymai VRK dėl reglamento pakeitimo projekto
Preigūnai perspėja: visą vasario mėnesį vykdys prevencines priemones

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3