+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Regioninės radijo stotys vienijasi

Regioninės radijo stotys vienijasi

Regioninės radijo stotys vienijasi – steigiama Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija. Oficialus jos pristatymas bus gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Seime organizuojamoje konferencijoje „Valstybės vaidmuo ir galimybės stiprinant žiniasklaidos atsparumą svetimoms įtakoms“.

Šiuo metu asociacija vienija dešimt regioninių radijo stočių, kurios savo programą transliuoja Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Marijampolėje, Tauragėje, Biržuose, Utenoje, Plungėje ir Mažeikiuose.  Asociacija ketina atstovauti tiek regionų radijo stotis kuriant žiniaskaidą  reguliuojančius įstatymus, tiek ir pasiūlyti savo, kaip juridinio vieneto, paslaugas reklamos bei viešinimo srityje. Į asociaciją susijungę radijo stotys jau dabar keičiasi savo kuriamomis laidomis, ketina steigti ir bendrą žinių tarnybą, kuri dalintųsi regionų naujienomis.

 

“Regioninė žiniasklaida yra vienas iš pilietiškumo bei politinio stabilumo garantų regionuose. Tačiau arčiausiai žmonių esanti, nemokama ir lengviausiai pasiekiama žiniasklaidos priemonė šiuo metu yra ties išnykimo riba”, – sakė asociacijos prezidentas, radijo stoties “FM99” direktorius Liudas Ramanauskas. Ekonominė krizė ir išaugę mokesčiai autoriniams atlyginimams bei pakeltas PVM, kuriuo radijas prilygintas eiliniam tik pelno siekiančiam subjektui, privertė pakeisti programos turinį ir kokybę minimalizuojant sąnaudas arba išvis atsisakyti autorinių ir informacinių programų. Kai kurios kitos žiniasklaidos priemonės turi mokestines lengvatas, kurios padeda išgyveti konkurencinėje aplinkoje.  Regioninis radijas, be to, kad neturi jokių mokestinių lengvatų PVM, visą surinktą pridėtinės vertės mokestį sumoka į biudžetą, nes dėl veiklos specifikos beveik neturi atskaitomo PVM.  Didžiausios regioninių radijo stočių sąnaudos yra darbo jėga, kurios apmokestinimas Lietuvoje vienas didžiausių visoje Europos Sąjungoje. Tad ir santykinai didžiausią dalį radijo programos kūrimo sąnaudų sudaro mokesčiai į biudžetą.

 

„Regionų radijai yra ir kultūrinių, sportinių renginių, socialinių projektų informaciniai rėmėjai“, – kalbėjo L.Ramanauskas. Anot jo, savo regiono, miesto radijo stotis puikiai pažįsta ir vertina gyventojai, jos turi didelelę įtaką savo transliacijos zonoje. “Regioninės radijo stotys yra ir pati operatyviausia informavimo priemonė regione – tikrai ne kiekvienas mažesnių miestelių ir rajonų gyventojas kiauras dienas leidžia internete siurbdamas naujienas”, – sako prezidentas. Tik ši žiniasklaidos priemonė gali tuoj pat pranešti apie savivaldybėse priimtus sprendimus ar suteikti galimybę dalyvauti „spaudos konferencijoje“ kiekvienam savo klausytojui bei tiesioginiame eteryje klausti politikų, tarnautojų, atsakingų pareigūnų apie jo gyvenamos vietovės reikalus. Ir tik vietos radijas gali skubiai pranešti apie remontuojamą gatvę ar avariją tavo mieste, rajone, ar net kaimyniniame bute.

Lietuvos regioninių radijo stočių asociacija ketina plėstis. Artimiausiu metu prisijungti ketina dar trys radijo stotys, transliuojančios Klaipėdoje, Neringoje ir Telšiuose.

 

Lietuvos regioninių radijo stočių asociacijos nariai (abėcėline tvarka):

 • A2 (Vilnius),
 • FM99 (Alytus, Druskininkai),
 • Kapsai (Marijampolė),
 • Mažeikių aidas (Mažeikiai)
 • Pulsas (Panevėžys, Biržai),
 • RS2 (Šiauliai),
 • Saulės radijas (Šiauliai)
 • Spindulys (Plungė)
 • Tau (Kaunas),
 • Tauragės radijas (Tauragė)

 

 Kodėl nutarta steigti regioninių radijo stočių asociaciją ir kokios įtakos šis žingsnis turės mūsų miesto radijo stočiai, klausiame vieno asociacijos steigėjų ir valdybos nario, Tauragės radijo vadovo Valdo Latožos. Pasak V. Latožos, regioninės radijo stotys šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus ir tokia situacija verčia prisiminti seną liaudies išmintį – vienas lauke ne karys.

 

– Susibūrę į asociaciją, turime galimybę veikti drauge kaip vieninga tinklinė radijo stotis, galinti vienu metu visai Lietuvai ištransliuoti reklamą, reportažus, laidas, svarbius pranešimus ir naujienas. Siekiame ir jau dirbame realius darbus, kad būtų įvestos pataisos Visuomenės informavimo ir Viešųjų pirkimų įstatymuose. Šiuo metu įstatymiškai tokia sąvoka, kaip regioninis radijas, neegzistuoja, yra tik regioninė spauda, kuri tarsi jungia visas žiniasklaidos formas, bet toli gražu taip nėra. Dalyvausime ir teiksime savo siūlymus dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo pertvarkos, sieksime šios institucijos dalininko statuso. Jau kuriamas bendras asociacijos žinių tarnybos modelis, tai dar labiau sustiprins regioninio radijo įtaką informacinėje erdvėje. Asociacijos atsiradimas atveria platesnes reklamos rinkas – bendri mūsų asociacijos narių siūlomi reklamos projektai daugelyje atvejų turi privalumų, nei bet kurio nacionalinio transliuotojo, – sakė V. Latoža.

 

Tauragės radijo įkūrėjas įsitikinęs, kad įsteigus regioninių radijo stočių asociaciją atsiveria platesnės galimybės ir Tauragės regiono savireklamai. Įvykiai ir renginiai, pasak jo, dažniau bus minimi kitose regioninėse radijo stotyse, o tai suteiks didesnio patrauklumo kraštui ir naudos verslui.

Naujausios naujienos
Seimas apsisprendė: nuo kovo didės akcizai stipriam alkoholiui
Kalėdos tremtyje: tikėjimas ir papročių puoselėjimas
Smetoniškas žąsų turgus Pagėgiuose
VMI primena: nekilnojamojo turto deklaracijas pateikti iki gruodžio 17 d.

1 Reklamos blokas

 • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

 • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

 • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

 • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

 • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

 • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

 • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

 • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

 • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

 • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3