+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Reformacijos 500 metų jubiliejui – įspūdingas koncertas

Reformacijos 500 metų jubiliejui – įspūdingas koncertas

„Vilnius“ (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas) parengė leidybai kompaktinę plokštelę bei giesmyną chorams. Juose surinktos pačios vertingiausios ir dažniausiai evangelikų liuteronų bei reformatų bažnyčiose giedamos reformacijos laikų giesmės – choralai su paties M. Liuterio ir jo amžininkų tekstais ir melodijomis.  Vertinga protestantiškų giesmių kompaktinė plokštelė ir giesmynas bus pristatyti tiek moksliniuose renginiuose, konferencijose, tiek bažnytinėse ir koncertinėse erdvėse.

 

Antroji projekto „Reformacijai – 500“ dalis – 27 koncertų turas po Lietuvą. Valstybinis choras „Vilnius“ kartu su sopranu Asta Krikščiūnaite, baritonu Jonu Sakalausku, bosu Liudu Mikalausku, aktoriumi Vytautu Rumšu vyresniuoju, Čiurlionio kvartetu bei pianistu Vitalijumi Neugasimovu apsilankė ir dar apsilankys daugelyje regioninių miestų ir miestelių, kurie turi išsaugoję evangelikų liuteronų ir reformatų gilias kultūros tradicijas bei gyvas bendruomenes.

 

Galiausiai, bendradarbiaujant su Lietuvos Kompozitorių Sąjunga, norima senosioms reformacijos laikų giesmėms suteikti naujų spalvų. Kompozitoriai aranžuoja ir kuria naujas kompozicijas, remdamiesi protestantiško choralo melodika ir tekstu.

 

Koncertuose kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos evangelikų liuteronų ir reformatų parapijų chorai, muzikos ir meno mokyklų vaikų chorai ir ansambliai bei kiti regioninių miestų kolektyvai, kurie mielai jungiasi į bendrą koncertinę programą ir drauge su valstybiniu choru gieda protestantiškas giesmes.

 

Šį penktadienį 18 val. iškilmingas Reformacijos 500 metų jubiliejus bus švenčiamas Tauragės M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, renginyje dalyvauja valstybinis choras “Vilnius”, dirigentas Giedrius Pavilionis, solistas Jonas Sakalauskas (baritonas), koncertmeisteris – Vitalijus Neugasimovas, aktorius Vytautas Rumšas (vyresnysis), taip pat dalyvauja Tauragės M. Mažvydo ev.liuteronų bažnytinis choras vadovaujamas Tatjanos Kalvanienės ir Tauragės gospel choras“Gloria“ vadovė Rasa Levickaitė – Šerpytienė.

Renginys nemokamas. 

 

Apie šį gražų koncertą Tauragės Radijo studijoje kalbinome Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandraugos vadovę Laura Matuzaitę – Kairienę. Laidos įrašą galite klausytis čia.

 

 

Tauragės Radijo inform.

 

Naujausios naujienos
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net
Žiemojantys paukščiai Tauragėje

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3