+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ susitikimas Tauragėje

Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ susitikimas Tauragėje

Spalio 19 dieną savivaldybėje surengtas Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ susitikimas, kuriame aptarti vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos procesai, savivaldybių tarybų patvirtinti socialinių paslaugų planai.

 

Susitikime dalyvavo LR Prezidentės vyriausioji patarėja, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovė Lina Antanavičienė, LR Prezidentės patarėja socialinės politikos klausimais Ramunė Guobaitė-Kirslienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė, šios ministerijos Įvaikinimo tarnybos direktorės pavaduotoja Vita Šulskytė, pertvarkos procesų ekspertai, akcijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius dailininkas Remigijus Gataveckas, Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Pagėgių savivaldybių vadovai, Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos skyrių vedėjai, specialistai, Tauragėje esančių šeimynų dalyviai.

 

Pranešimą ,,Vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos procesai ir jų eiga Tauragės regione“ pristatė Tauragės regiono pertvarkos procesų ekspertė Marijona Janavičienė. Ekspertė pristatė Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Pagėgių savivaldybių socialinės rizikos šeimų statistiką, vaikų globos įstaigas, šeimynas, vaikų dienos  ir krizių centrų teikiamas paslaugas, bendruomeninių vaikų globos namų įsigijimo būtinybę, globėjų rengimo, vaikų globos ir įvaikinimo problemas, savivaldybių planus organizuojant prevencinį darbą, taip pat įvardijo problemas, kurias reikia spręsti.   

 

LR Prezidentės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė pažymėjo, kad Tauragės apskritis yra paskutinė apskritis, kurioje vyksta Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ susitikimas. Ji pasidžiaugė, kad Tauragės apskrities savivaldybių vadovai geranoriškai ir kryptingai dirba spręsdami vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos klausimus. Patarėja taip pat pasiūlė dar didesnį dėmesį skirti skatinant savo rajonų gyventojus tapti laikinais globėjais, kad kuo mažiau vaikų, ypač kūdikių, patektų į kūdikių ir vaikų globos namus.

 

Susitikimo metu Prezidentūros, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, savivaldybių merai diskutavo dėl vaikų globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos, socialinės atskirties mažinimo pasitelkiant nevyriausybines organizacijas, žiniasklaidos vaidmens formuojant visuomenės nuomonę, šios kampanijos ambasadorių daromos teigiamos įtakos ir kitais aktualiais klausimais.

 

Susirinkusieji taip pat dalijosi patirtimi dėl Vaiko dienos centrų kūrimo, verslo įmonių prisidėjimo kuriant ir išlaikant šiuos centrus, bendravimo su žmonėmis kviečiant juos tapti socialiniais globėjais. Savivaldybių merai įvardijo ir problemas šioje srityje – psichologų, ypač vaikų, trūkumas, keliami per dideli reikalavimai steigiant bendruomenių globos namus, šeimynas.

 

Pasak Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio, savivaldybės prioritetas – vaikų užimtumo skatinimas. Šiuo metu Tauragės rajono savivaldybėje veikia 10 vaikų dienos centrų (prieš keletą metų jų buvo vos 3).  Savivaldybės iniciatyva parengta programa, kuri  nevyriausybines organizacijas skatina steigti vaikų dienos centrus ir taip prisidėti prie socialinės gerovės kūrimo ne tik savo bendruomenėje, bet ir visoje savivaldybėje. Šiuo metu 5 vaikų dienos centrai veiklą vykdo mieste ir 5 – kaime,  tačiau  būtų tikslinga dar plėsti šių paslaugų tinklą, ypač kaimo vietovėse.

 

 

Tauragės Radijo inform.

Naujausios naujienos
Spalio 17-ąją laikinai neveiks Panemunės – Sovetsko punktas prie sienos su Rusija
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos ieškant be žinios dingusio Audriaus Martinkaus
Netikėtas policijos pareigūnų reidas ankstų rytą vyko Tauragėje
„Auksinės krivūlės“ apdovanojimas vėl atkeliauja į Tauragės savivaldybę (nuotr.)

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3