+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Prasidėjo tarptautinis festivalis

Prasidėjo tarptautinis festivalis

Birželio 18 dieną Tauragės Martyno Mažvydo bažnyčioje įvyko pirmasis tarptautinio Martyno Mažvydo festivalio „Giesmė mano žemei“ koncertas.

 

Tai jau gražia, prasminga tradicija Tauragėje tapęs festivalis, sukviečiantis Tauragės  rimtosios muzikos gerbėjus ir pačius ryškiausius atlikėjus ne tik Lietuvoje bet ir Europoje, pasaulyje.

 

Buvusios tauragiškės muzikologės Irenos Kalvanaitės-Pavilanskienės iniciatyva, Martyno Mažvydo bažnyčios supratimo ir noro bendradarbiauti kultūros srityje dėka šis festivalis vyksta jau 9-ąjį kartą.

 

Devintojo festivalio pirmajame koncerte skambėjo įspūdinga vargonų muzika, nuostabus vokalas. J. S. Bacho, G. Muffato ir kitų kompozitorių kūrinius vargonams meistriškai atliko vienas ryškiausių Lenkijos vargonininkų, įvairių konkursų laureatas Lukasz Mosur. Vargonų muzikos mėgėjams tai buvo tikras malonumas ir dovana.

 

S. Bacho ir Š. Guno „Ave Marija“, G. Hendelio, J. Massenet, L. Vilkončiaus kūrinius dainavo jauna, bet jau puikiai užsirekomendavusi vokalistė, ryškaus, išlavinto, stipraus balso sopranas, nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Viktorija Miškūnaitė. Jai vargonais akompanavo taip pat žinoma atlikėja, Vilniaus Įgulos bažnyčios vargonininkė Indrė Gerikaitė. Abi jaunosios atlikėjos – įvairių konkursų laureatės.

 

Koncertą vedė muzikologė Irena Kalvanaitė-Pavilanskienė. Visą vasarą Martyno Mažvydo bažnyčioje Tauragėje vyks įspūdingai koncertai. Jie yra nemokami, todėl tauragiškiams ypač gera proga apsilankyti  labai aukšto lygio atlikėįų koncertuose. Belieka sekti reklamą ir ketvirtadienių vakarais paklausyti įspūdingos, įtaigios, nemirštančios klasikos, o ne retai ir šiuolaikiškų, modernių kūrinių.

 

Parengė Eugenijus Šaltis

Arnoldo Vydmanto nuotr.

Naujausios naujienos
Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3