+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Praeities įkvėpti bendruomenių nariai puoselėja paveldą

Praeities įkvėpti bendruomenių nariai puoselėja paveldą

Rugsėjo16 d., Tauragės kultūros centre paminėta Europos paveldo dienų pradžia. Idėja, kilusi Prancūzijoje dar 1984 m., greitai paplito ir dabar kiekvieną rugsėjį Europos paveldo dienas pamini beveik visa Europa – 48 šalys. Lietuvoje ši diena minima 23-ąjį kartą, Tauragėje – 18-ąjį. Šių metų tema – „Kultūros paveldas ir bendruomenės“.

 

Į Tauragės kultūros rūmus susirinkę entuziastai, paveldo puoselėtojai, saugotojai, muziejininkai, bibliotekininkai, savivaldybės vadovai išklausė ne tik šių eilučių autoriaus ir renginio vedėjo įžanginio žodžio, Kultūros paveldo tarnybos vadovo Edmundo Mažrimo pranešimo, jaunųjų šaulių Kornelijos Dapkutės ir Dovydo Selezniovo, bet ir apžiūrėjo fotografijų parodą, pamatė naujai sukurtą video filmą „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį“. Filmo autorė Tauragės kultūros centro kultūros paveldo tarnybos vyr. specialistė Vaiva Pelekaitė, montažas Tado Zakarausko, garsas Jono Matevičiaus, balsas už kadro Edmundo Mažrimo, idėjos autorius taip pat jis.

 

Pristatyta nauja Edmundo Mažrimo knyga „Tauragės istorinės kapinės“. 94 puslapių knygoje, kurioje publikuojamos ir 99 fotografijos, aprašytos senosios Tauragės miesto kapinės, įkurtos 19 a. viduryje ir veikiančios iki šiol. Nuo jų įkūrimo čia laidojami katalikai, evangelikai liuteronai, rusų stačiatikiai, metodistai. Čia stovi ir stačiatikių cerkvė. Kapinėse ilsisi Lietuvos savanoriai, Tarybų Sąjungos vidaus kariuomenės kariai. Knygoje pateikiama labai daug įdomių faktų apie čia palaidotus žmones, paminklų autorius. 

 

Tauragės kultūros paveldo puoselėtojai labai aktyviai dirba su miesto bendruomenėmis, Šaulių sąjunga, evangelikų liuteronų bendruomene. Apie tai kalbėjo kunigas Edikas Šulcas, LDK Kęstučio 7-osios rinktinės vadas Kęstutis Bauža. Visi renginio dalyviai dovanų gavo naująją Edmundo Mažrimo knygą su autografu, taip pat kompaktinę plokštelę su nauju Vaivos Pelekaitės videofilmu.

 

Eugenijus Šaltis

Naujausios naujienos
Kokia bus šiųmetinė Tauragės miesto šventė?
Geriausiu pasieniečių tarnybiniu šunimi tapo belgų aviganė Coco
Kodėl Civilinės metrikacijos skyrius yra ypatingas?
 Kartu švęskime Tauragės miesto 511-ąjį gimtadienį

1 Reklamos blokas

  • Džiazo-dienos-Tauragėje-250-x-100.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3