+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Pradedamas pasirengimas  2018 m. šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Pradedamas pasirengimas  2018 m. šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Toliau stiprinant Lietuvos gynybą,  pradedamas pasirengimas karo prievolininkų šaukimui į privalomąją karo tarnybą 2018 metais.  Šauktiniai padės užpildyti karinius vienetus ir vykdyti jų  visapusišką  kovinį rengimą, o baigus tarnybą turės galimybę tapti profesinės karo tarnybos kariais, kariais savanoriais ar papildyti parengtojo rezervo gretas.

 

Kitais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo  tarnybą atlikti bus  pašaukti  3800 šauktinių.  Dar  210  aukštųjų mokyklų studentų nuolatinę privalomąją  pradinę  karo tarnybą galės atlikti  per dalyvavimą  Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose. 2018 m. šaukiamųjų sąrašai bus sudaromi sausio 4 dieną, o pirmųjų šauktinių tarnybos pradžia planuojama kovo viduryje Lietuvos kariuomenės  Mokymo ir doktrinų valdybos generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

 

„Šaukimo sistemos įgyvendinimas siunčia aiškų signalą tiek mūsų sąjungininkams, tiek potencialiam agresoriui, kad Lietuva rimtai vertina savo gynybą“, –  sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

„Jau trečius metus iš eilės šauktinių gretose didžioji dalis jaunuolių – tarnaujančių savo noru, tačiau augant emigracijai bei palaipsniui didėjant šaukiamųjų skaičiui, galima tikėtis, tikėtina, jog kitąmet tarp šauktinių turėsime ir karo prievolininkų, atliekančių tarnybą privalomąją tvarka, kaip numatyta įstatymuose, – sako Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas. Tačiau jis pabrėžia, jog šaukimo sistemos rezultatai rodo, jog motyvuoto jaunimo Lietuvoje netrūksta: „Mus ypač džiugina faktas, kad didelė dalis jaunuolių tarnybą atlikti pasirenka vedini tikslo išmokti apginti savo šeimą ir valstybę“.

 

2017 m.  nuolatinę privalomąją pradinę  karo tarnybą numatyta pašaukti  3537 karo prievolininkus.   Šiais metais liko pašaukti  šiek tiek daugiau nei  700 karo prievolininkų.

 

Pagal priimtą Seimo sprendimą nuo 2017 metų kiekvienais metais į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pašaukti po 3 500–4 000 karo prievolininkų. Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba jau dabar kviečia visus norinčius jaunuolius užsirašyti atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą savo noru 2018 metais  ir  kviečia atvykti į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius.  Savo noru tarnybą atlikti  pageidaujantys jaunuoliai  galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 proc. didesnes kaupiamąsias išmokas., t.y. tarnybos metu galės sukaupti daugiau nei 3 tūkst. eurų.

 

Visų regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ir poskyrių kontaktus galima rasti interneto svetainėje: http://www.karys.lt/kontaktai.html. Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

 

 

Ievos Budzeikaitės   (Lietuvos kariuomenė) ir Alfredo Pliadžio ( KAM) nuotraukos

 

Naujausios naujienos
Miškininkai dovanodami eglės šakas primena apie atsakingumą miške
Seimas apsisprendė: nuo kovo didės akcizai stipriam alkoholiui
Kalėdos tremtyje: tikėjimas ir papročių puoselėjimas
Smetoniškas žąsų turgus Pagėgiuose

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3