+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Po skambučio – ARO vyrų vizitas Kaltinėnuose

Po skambučio – ARO vyrų vizitas Kaltinėnuose

Praėjusio ketvirtadienio rytą, apie 7.55 val., bendruoju pagalbos telefonu buvo pranešta, kad užminuota Kaltinėnuose esanti mokykla ir po valandos įvyks sprogimas. Po dvidešimties minučių atvyko visos specialiosios tarnybos – policija, gaisrinė, greitoji medicinos pagalba. Buvo įvestas planas „Skydas“, evakuoti Aleksandro Stulginskio gimnazijos ir netoliese esančios pradinės mokyklos-darželio darbuotojai, mokiniai, iš viso  – 374 moksleiviai ir 50  darbuotojų.

Įvykio vieton tuoj buvo iškviesta ir išminuotojų komanda iš Klaipėdos ARAS. Jų laukė ir prie gimnazijos stoviniavo ne tik visos specialiosios tarnybos, bet ir gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas, kuris patikino, kad per daugybę metų tokių dalykų niekada nepasitaikė. „Šilalės žinios“ direktoriaus pasiteiravo, ar kas nors iš mokinių negalėjo šitaip „pajuokauti“ norėdamas išsisukti nuo kontrolinio darbo. Direktorius neneigė, kad ketvirtadienį turėjo vykti kontrolinis patikrinimas, bet kad tai galėtų būti skambučio priežastis, patvirtinti negalėjo.

 

ARO išminuotojai apžiūrėjo patalpas, tačiau jokių sprogmenų neaptiko. Įvykio vietoje buvęs Šilalės policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Giedrius Vyštartas patikino, kad bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, kadangi už specialiųjų tarnybų darbo sutrikdymą ir melagingą iškvietimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Praėjus vos kelioms valandoms, buvo nustatytas įtariamasis, gimęs 1998 m. Šilalės policijos komisariato viršininkas Rolandas Kudijanovas pranešė, kad apie neva padėtą sprogmenį informavo tos pačios mokyklos gimnazistas ir priminė, kad baudžiamoji atsakomybė taikoma jau nuo 16 metų. Dėl šio įvykio jau pradėtas ikiteisminis tyrimas, o už melagingą pranešimą bus baudžiamas pats „pokštininkas“.

Pagal LR BK 285 str. 1 d. už melagingai praneštą ar paskleistą žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelės turtinės žalos, asmuo baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Taip pat panašiu metu buvo gautas pranešimas, kad užminuota ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, tačiau PAGD patikino, kad gauta informacija nepasitvirtino.

 

„Šilalės žinios“

Ieva TVARONAVIČIŪTĖ

Naujausios naujienos
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą: penktojo etnografinio regiono svarba Lietuvos istorijai
Kandidatų į mero postą debatai
Pateikti siūlymai VRK dėl reglamento pakeitimo projekto
Preigūnai perspėja: visą vasario mėnesį vykdys prevencines priemones

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3