+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Paskelbta, kad 2022 metų Europos kultūros sostine tapo Kaunas!

Paskelbta, kad 2022 metų Europos kultūros sostine tapo Kaunas!

Europos kultūros sostinės 2022 atrankos konkurso nugalėtojas šįvakar buvo iškilmingai paskelbtas Kultūros ministerijoje.

 

„Mano dalis bus pati trumpiausia, bet pati svarbiausia – rekomenduoti jums 2022-ųjų Europos kultūros sostinę, tai Kaunas“, – pranešė ekspertų grupės vicepirmininkas Alainas Hutchinsonas (Alainas Hačinsonas).
„Kaip miesto meras, labai džiaugiuosi. Kauniečiai, Kauno rajono gyventojai, su švente! – Kultūros ministerijoje sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. – Klaipėdiečiai, ačiū, kad pralaimėjote, nors siekėte laimėti. Tiek jūs, tiek mes verti – padarykime bendrų projektų, kad visi būtų patenkinti“.

 

Pirmadienį ir antradienį atrankos komisijos nariai lankėsi Klaipėdoje ir Kaune, kur vertino miestų pasirengimą ir rinkosi iš šių dviejų finalininkų. Kaunas konkurse prisistatė kaip šiuolaikinė sostinė, kuris susijęs su miesto tarpukarine laikinosios sostinės tapatybe. Klaipėda, kuri paraišką teikė drauge su Palanga ir Neringa, save pateikė kaip besikeičiantį miestą, nepaklūstantį įprastinėms istorijos, identiteto, geografijos koordinatėms. Šie miestai dalyvavo antrajame atrankos etape, į kurį buvo atrinkti iš šešių konkurse dalyvavusių savivaldybių: Anykščių, Jonavos, Kauno, Klaipėdos, Plungės ir Rokiškio.

 

Kauno miesto savivaldybė paraišką teikė drauge su Kauno rajonu. Kauno miestas projektui yra numatęs 12 mln. eurų, Kauno rajonas – dar 4 mln. eurų. Kaunas ruošiasi programai, pabrėždamas savo virsmą iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę, projekte numatyta kurti vientisą miesto naratyvą su europietiškosios tapatybės apmąstymu. Savo programa Kaunas siekia tapti labiau bendruomenišku: miestu, kurio gyventojams rūpi kaimynai, aplinka, o kultūra yra ne tik kasdienis žodis, bet ir veikla.

 

„Pagaliau pasibaigė šis ilgas atrankos etapas, kuris truko beveik trejus metus. Visi labai jaudinomės, buvo įtampos. Tai yra savotiškas šansas ne tik padaryti didelius kultūrinius pokyčius, bet ir tuo pačiu sustiprinti socialinius, urbanistinius ir ekonominius procesus, – šiandien kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė–Jonsson. – Linkėčiau deramai atstovauti Lietuvai ir savo programą įgyvendinti visu šimtu procentų“.
L.Ruokytė-Jonsson pripažino, kad jos širdis skyla į dvi dalis, nes jai brangus tiek Kaunas, tiek Klaipėda. Kultūros ministerija pažymėjo, kad artimiausiu metu sprendimą dar turi oficialiai patvirtinti Lietuvos valdžios institucijos.

 

Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui kiekvienoje iš dviejų valstybių narių. 2022 metais dvi valstybės narės, kurių miestams suteikiama teisė gauti Europos kultūros sostinės vardą, yra Lietuva ir Liuksemburgas. Be Kauno, turėtų būti atrinktas miestas Liuksemburge, į antrą etapą pateko Ešo prie Alzeto miestas. Dėl jo patvirtinimo kultūros sostine bus sprendžiama rudenį.
Kauną pasveikino ir eurokomisaras Tiboras Navracsicsius (Tiboras Navračičas), atsakingas už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą.

 

„Neabejoju, kad Kauno svečiai iš Europos ir viso pasaulio šalių turės puikių galimybių pažinti miestą ir susipažinti su turtingu jo kultūros paveldu, kartu įvertinti ir mūsų žemyno kultūrų įvairovę. Kaip rodo daugelio ankstesnių Europos kultūros sostinių pavyzdys, šis titulas gali duoti didelės ilgalaikės kultūrinės, ekonominės ir socialinės naudos“, – teigia eurokomisaras, kurį cituoja Kultūros ministerija.
Kauno Rotušės aikštėje Europos kultūros sostinės paskelbimo proga trečiadienio vakarą surengta šventė su koncertu ir menininko Tado Černiausko menine instaliacija „Black Balloons“ (liet. juodi balionai).

 

 

Kaunodiena.lt

Naujausios naujienos
Joninės ant Rambyno kalno pagal Vydūną
Tauragėje svečiuojasi ir stovyklauja vaikai iš Ukrainos
Gyventojų patogumui rajone bus pastatyta 18 metalinių tekstilės atliekų konteinerių
Gyvačių įgėlimai: netinkamai suteikta pirmoji pagalba gali padaryti daugiau žalos nei naudos

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3