+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Nuteistas ir iš tarnybos išmestas rūkalus iš Rusijos atplukdęs Pagėgių rinktinės pareigūnas

Nuteistas ir iš tarnybos išmestas rūkalus iš Rusijos atplukdęs Pagėgių rinktinės pareigūnas

Beveik 6 tūkst. pakelių cigarečių iš Rusijos į Lietuvą Širvintos upe atplukdęs pareigūnas dėl to buvo nuteistas, išmestas iš tarnybos ir turėjo valstybei atlyginti tūkstantinę žalą. Nesąžiningą kolegą demaskavo Pagėgių rinktinės pasieniečiai.

 

Šią savaitę įsiteisėjo nuosprendis, kuriuo šių metų birželio 18 d. Kauno apygardos teismas kaltu pripažino buvusį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos specialistą 27-erių A. A. Teismas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, kontrabandos bei nepilnamečio įtraukimo į nusikalstamą veiką buvusiam pasieniečiui skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams.

 

Iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą A. A. buvo atleistas dar 2014 m. spalio 17 d. Tai įvyko po to, kai pernai spalio 14 d. VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio miestelio ribose surengė pasalą. Čia jie užfiksavo, kaip Širvintos ir Šešupės upių santakoje tuo metu ne tarnyboje buvęs ir hidrokostiumą vilkėjęs A. A. iš Lietuvos teritorijos perbrido Širvintos upę. Jos viduriu eina Lietuvos siena su Rusija.

 

Patekęs į Rusijos krantą jis iš nenustatytų asmenų perėmė 12 paketų, įvyniotų į polietileną. Juose buvo 5990 pakelių cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos banderolėmis.

 

Rūkalus A. A. į Lietuvą parplukdė brisdamas atgal per Širvintą. Kartu su nepilnamečiu giminaičiu ir dar vienu asmeniu jis ištraukė rūkalus iš vandens ir sukrovė ant kranto. Čia A. A. bei jo pagalbininkai buvo su įkalčiais sulaikyti pasaloje laukusių VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečių.

 

Buvęs pareigūnas savo kaltę pripažino ir savo noru atlygino valstybei padarytą žalą: sumokėjo 1967 Lt muito mokesčio, 31 568 Lt akcizo mokesčio ir 7759 Lt PVM.

Naujausios naujienos
Tauragės savivaldybei už globalios Tauragės idėją įteiktas garbingas apdovanojimas
„Baltosios pirštinės“: rinkimų sezonas prasideda – būkite budrūs
Lapkričio 9-11 d. laikinai nepasiekiamos Mano VMI paslaugos
Nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ paroda Tauragėje

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3