+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Netoli Lauksargių aptiktos XII-XIV a. pasagines segės

Netoli Lauksargių aptiktos XII-XIV a. pasagines segės

Neretai atsitiktinai aptikti archeologiniai radiniai pasitarnauja dar nežinomų, naujų archeologinių paminklų paieškoje. Šį pavasarį būsimi mechanikos ir aviacijos inžinieriai Dovydas Sūdžius ir Povilas Pukelis lankydamasi Kamsčių kaime, Lauksargių seniūnijoje, greta pastatytų vėjo jėgainių aptiko pasagines seges, datuojamas XII-XIV a. Su šiais radiniais kreipėsi į kultūros paveldo tarnybą, su siekiu archeologinius radinius perduoti krašto muziejui. Studentai perduodami archeologinius radinius nurodė jų radimo koordinates.

 

Pagal suteiktas koordinates aplankyta ši vieta, kur buvo aptikti archeologiniai radiniai. Radymvietė yra Kamsčių kaimavietės vakariniame pakraštyje. Ji yra prie pat Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybės ribos, tarp žinomų, reikšmingų archeologinių paminklų: apie pusantro kilometro į šiaurės rytus nuo Kreivėnų kapinyno ir tokiu pat atstumu į pietryčius nuo Kulmenų, Kreivėnų piliakalnio su gyvenviete. Abu šie archeologinio paveldo objektai  priklauso Pagėgių savivaldybei.

 

Kreivėnų kapinynas, paminklosauginiais tikslais buvo tirtas 1987, 1996 ir 1997 metais. Archeologiniams tyrimams vadovavo archeologas, šio regiono žinomiausias tyrėjas Valdemaras Šimėnas. Tyrimų metu aptikti deginti ir griautiniai kapai, seniausi kapai datuojami VI-VIII a., vėlyvesni X-XII a. Kapinynas priskiriamas Nemuno žemupio skalvių etnokultūrinei grupei, datuojami nuo VI a. iki XII a. Kapinynas suartas 1992 m. ir 2008 m., tada iš apardytų kapų žemės paviršiuje pasirodė archeologiniai radiniai.

 

Nauja Kamsčių archeologinė radymvietė pateikė naujų klausimų: ar tai naujas, vėlyvesnis, šio krašto archeologinis objektas? Ar tai atsitiktiniai radiniai „atkeliavę“ iš ardomo, netoliese esančio Kreivėnų kapinyno? Į šiuos klausimus atsakymus pateiks archeologų darbai.

 

 

 

Edmundas Mažrimas

Tauragės kultūros paveldo tarnyba

Netoli Lauksargių aptiktos XII-XIV a. pasagines segės

 

 

 

 

 

Naujausios naujienos
Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3