+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Naujasis Viešųjų pirkimų įstatymas skatins sąžiningą konkurenciją

Naujasis Viešųjų pirkimų įstatymas skatins sąžiningą konkurenciją

Liepos 1 d. įsigaliojusi nauja Viešųjų pirkimų įstatymo redakcija atveria perkančiosioms organizacijoms daugiau galimybių savarankiškai šalinti iš pirkimų tiekėjus, galimai sudariusius susitarimus, kuriais siekiama iškreipti konkurenciją. Naujajame įstatyme įtvirtinta nuostata, jog „perkančioji organizacija pašalina tiekėją iš pirkimo procedūros, jeigu jis su kitais tiekėjais yra sudaręs susitarimų, kuriais siekiama iškreipti konkurenciją atliekamame pirkime, ir perkančioji organizacija dėl to turi įtikinamų duomenų“.

 

Nuo liepos 1 d. perkančiosios organizacijos gali operatyviai reaguoti į konkurenciją iškreipiantį tiekėjų elgesį ir tokiu būdu užtikrinti vykdomų pirkimų efektyvumą. Turėdamos įtikinamų duomenų apie galimai sudarytą tiekėjų susitarimą, kuriuo siekiama iškreipti konkurenciją, perkančiosios organizacijos gali pašalinti tokį susitarimą sudariusius tiekėjus iš pirkimo procedūros, nepriklausomai nuo to, ar tiekėjų susitarimo faktas buvo nustatytas kitų institucijų ar teismų ir ar tokia sąlyga buvo numatyta pirkimo dokumentuose.

 

Susitarimams, kuriais siekiama iškreipti konkurenciją, visų pirma priskiriami tiekėjų karteliai (nepriklausomų tiekėjų sudaryti konkurenciją ribojantys susitarimai). Tačiau perkančiosios organizacijos gali taikyti šį tiekėjų šalinimo pagrindą ir turėdamos duomenų, kad tarpusavyje susijusios bendrovės derino savo veiksmus ir tik imitavo konkurenciją pirkime.

 

„Naujasis įstatymas sukuria prielaidas stiprinti sąžiningą konkurenciją viešuosiuose pirkimuose – jo nuostatos pačioms perkančiosioms organizacijoms leidžia užtikrinti, kad dalyvauti ir varžytis jų vykdomuose pirkimuose galėtų tik savo veikloje sąžininga konkurencija besivadovaujantys tiekėjai“, – teigia Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

 

Perkančiosioms organizacijoms atpažinti tiekėjų galimai sudarytus susitarimus, kuriais siekiama iškreipti konkurenciją, gali padėti įvairūs požymiai – nuo vienodų klaidų, pavyzdžiui, rašybos ar skaičiavimo, tiekėjų pateiktuose pasiūlymuose iki tiekėjų rotacijos, t. y. kai viešųjų pirkimų laimėtojais paeiliui tampa vienas iš kelių susitarimą sudariusių tiekėjų.

 

Daugiau informacijos apie tai, kaip atpažinti tokius tiekėjų susitarimus,  ir ką daryti juos įtarus, perkančiųjų organizacijų atstovai gali rasti Konkurencijos tarybos interneto svetainėje arba kreiptis į Konkurencijos tarybos ekspertus el. paštu egle.malonyte@kt.gov.lt arba tel. (8 5) 260 8879.

 

Naujasis įstatymas parengtas pagal ir suderintas su 2014 m. vasario 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/24/ES dėl viešųjų pirkimų, kuria panaikinama Direktyva 2004/18/EB. Vienas pagrindinių direktyvos tikslų – didinti konkurenciją viešuosiuose pirkimuose.

Naujausios naujienos
Devintadalis cigarečių Tauragėje – nelegalios
Kviečia Pasaulinė pelkių diena
Gimnazistai kviečiami dalyvauti Švedijos ambasados rengiamame rašinių konkurse #GlobalGoals
Skelbiamas konkursas Geriausio 2017 metų kultūros centro premijoms gauti

1 Reklamos blokas

  • Džiazo-dienos-Tauragėje-250-x-100.jpg

2 Reklamos blokas

  • Caif-cafe-baneris-250x100.jpg

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3