+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Kontrabandinių rūkalų bei alkoholio pirkėjų laukia baudos

Kontrabandinių rūkalų bei alkoholio pirkėjų laukia baudos

Šiandien Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, kurios leis administracinę atsakomybę taikyti ir kontrabandines cigaretes bei alkoholį įsigijusiems asmenims. Iki šiol administracinė atsakomybė buvo taikoma tik už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką. 

Teisingumo ministerijos parengtame teisės akte numatyta, kad už teisės aktų tvarka nepaženklintų alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių įsigijimą baudos būtų diferencijuotos pagal įsigytų prekių vertę.

 

Bauda nuo 28 iki 86 eurų su šių prekių konfiskavimu būtų taikoma asmenims, įsigijusiems nelegalių alkoholinių gėrimų ar tabako gaminių, jei jų vertė neviršija dviejų minimalių gyvenimo lygių (1 MGL – 37.66 Eur). Bauda nuo 289 iki 1448 eurų su prekių konfiskavimu būtų skiriama, jei prekių vertė viršija du, bet neviršija 10 minimalių gyvenimo lygių. Nuo 1448 iki 2896 eurų  bauda su prekių konfiskavimu – kuomet kontrabandos vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių. Jei kontrabandinių prekių vertė viršytų penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių, tuomet grėstų piniginė bauda nuo 2896 eurų iki 5792 eurų su šių prekių konfiskavimu.

 

Kontrabandinių prekių vertę siūloma apskaičiuoti pagal jų muitinę vertę, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius. Kartu su ATPK taip pat pakeisti atitinkami Tabako kontrolės ir Alkoholio kontrolės įstatymų straipsniai. Pataisos parengtos įgyvendinant Alkoholio ir tabako kontrolės programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. rugsėjo 14 d. nutarimu, nuostatas riboti alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių prieinamumą, vykdyti alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kontrabandos bei nelegalių alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių vartojimo prevenciją.

Su Seimo priimtu įstatymu galima susipažinti internete.

 

kriminalai.com nuotr.

Naujausios naujienos
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net
Žiemojantys paukščiai Tauragėje

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3