+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Konferencija ir nauja E. Mažrimo knyga (nuotraukos)

Konferencija ir nauja E. Mažrimo knyga (nuotraukos)

Rugsėjo 17 d. , kai visoje Lietuvoje prasideda ir vyksta Europos kultūros paveldo renginiai, Tauragės kultūros centro konferencijų salėje įvyko konferencija „Tauragės kultūros paveldo objektai“ ir naujos Kultūros paveldo tarnybos vadovo Edmundo Mažrimo knygos „Tauragės bankas .Gyvoji architektūra Tauragėje“ pristatymas.  Ši konferencija – viena iš sudėtinių Kultūros centro vykdomo projekto „Valstybingumo reikšmė Tauragės kultūros pavelde“. Vienas renginys jau vyko liepos mėnesį, kur buvo paminėtas Durbės mūšis, vyko konferencija, renginys ant Karšuvos piliakalnio (apie tai žiniasklaidoje buvo plačiai rašyta). Dar vienas šio projekto etapas – paminklo žydų genocido aukoms atidengimas Gryblaukyje rugsėjo 23 d. ir konferencija Batakių kultūros namuose.

 

Konferencijos „Tauragės kultūros paveldo objektai dalyvius, pranešėjus pasveikino kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Irena Petraitienė, su visu projektu ir jo eiga supažindino projekto vadovė kultūros centro vyr. metodininkė Iridija Mockienė, pabrėždama, kad šis projektas yra kolektyvinis kultūros centro darbuotojų darbas. Į konferenciją susirinko per šimtą klausytojų – kultūros darbuotojų, muziejininkų, bibliotekininkų, pedagogų, atvyko  ir sveikino konvergencijos rengėjus bei dalyvius meras Sigitas Mičiulis, jo pavaduotoja Aušrinė Norkienė, kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. Džiugu, kad dalyvavo nemažas būrys moksleivių iš „Versmės“ gimnazijos su savo mokytoja, Tauragės rajono istorijos mokytojų metodinio ratelio pirmininke Daiva Bajoriniene.

 

Pirmąjį pranešimą „Tauragės krašto kultūros paveldas valstybės aplinkoje“ skaitė Edmundas Mažrimas.

„Įvairiais laikais pažangiausi žmonijos protai rūpinosi materialaus kultūros paveldo išsaugojimu.  Kultūros paveldo apsaugą reglamentuoja atitinkamo laikmečio kultūros paveldo įstatyminė bazė, kurią įtakuoja socialinė, kultūrinė, politinė aplinka. Lietuvoje kultūros paveldo apauga, tyrimu susidomėta plintant romantizmo idėjoms. Nuo to laiko praėjo du šimtmečiai, per šį laiką Tauragės krašte paveldosaugoje ir paveldotyroje vyko dideli pasikeitimai, –  teigė pranešėjas. Pranešimu, kuris buvo gausiai iliustruotas skaidrėmis, istorinėmis nuotraukomis, mėginta atsakyti ir atsakyta, kokie šioje srityje, valstybės aplinkoje, palikti ženklai Tauragės krašte.

 

Kito pranešimo autorius Tauragės krašto muziejaus archeologas Darius Kiniulis. Pranešimas – „Krašto archeologijos reikšmė valstybingumo suvokimui“:

 • Archeologijos mokslas gali reikšmingai prisidėti, siekiant skatinti visuomenės didžiavimąsi savo valstybe, tautos praeitimi. Be šių svarbių veiksnių, tinkamai lankymui pritaikytas archeologinis paveldas gali reikšmingai padidinti regiono turistinį patrauklumą, kuris didina vietinių gyventojų gyvenimo kokybę bei skatina savo kraštą puoselėti, kalbėjo Darius Kiniulis. Pranešime jis analizavo kylančias problemas, jau nuveiktus darbus ir galimybes, labiausiai atkreipdamas dėmesį į skalvių kultūrinį palikimą, archeologinius atradimus, jų reikšmę ir galimybes panaudoti turizmo plėtotei.

 

Vaiva Pelekaitė, kultūros paveldo tarnybos vyr. specialistė, neseniai, kaip ir Darius Kiniulis baigusi Vilniaus universitetą, taip pat archeologiją, perskaitė įdomų pranešimą „Tauragės miesto senosios kapinės ir jų pasakojama Tauragės krašto istorija“.

 

Pranešėja, skaidrėmis iliustruotame savo pranešime teigė, kad Tauragės miesto senosios kapinės yra reikšmingas kultūros paveldo objektas, kuris suteikia informacijos apie krašto istoriją. Šiame pranešime ir  per senuosius antkapinius paminklus, kapinėse palaidotų asmenų gyvenimo istorijas pažvelgta į Tauragės krašto labai įdomią istoriją, įdomias istorines asmenybes,  o taip pat ir visos Lietuvos istorijos vingius.

 

Į konferencijos darbą įsijungė ir pedagogas, istorijos mokytojas Dalius Miknevičius iš „Versmės“ gimnazijos. Pranešimas – „Pilietiškumo ugdymas Tauragėje tarpukariu ir šiais laikais. Laikmečių panašumai ir skirtumai“.

Pranešime buvo kalbama apie pilietiškumo ugdymą ir jo svarbą tarpukario Tauragėje ir šiais laikais. Aptariant svarbiausius laikotarpio įvykius ir laukiančius iššūkius nusakyta, kas sieja, kas skiria laikotarpius, kodėl Pilietiškumo ugdymas yra aktuali tema.

 

Po pranešimų ir pranešėjams pateiktų klausimų buvo pristatyta Edmundo Mažrimo knyga „Tauragės bankas. Gyvoji architektūra Tauragėje“ . Knygoje pateikiama plati tarpukario laikotarpio Tauragės bankų panorama. Įdomiai rašoma ne tik apie pačius bankus, bet ir apie jų aplinką – pinigus, „šmugelninkus“ , architektus, pateikiami Tauragės pagrindinio, centrinio banko brėžiniai, nuotraukos iš jo statybos, aprašoma, kokios įstaigos jame buvo sovietiniais laikais ir t.t. Knygą 490 egzempliorių tiražu išleido leidykla „Jusida“ Vilniuje. Ji yra 64 puslapių apimties, turi 36 iliustracijas. Šis leidinys pasieks visas Tauragės rajono bibliotekas, taip pat pagrindines respublikines bibliotekas, Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. O kas dalyvavo konferencijoje, nemokamai išsinešė šį įdomų leidinį su autoriaus autografu. Knygos leidimas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos iš aukščiau minėto projekto, kurį vykdo Tauragės kultūros centras.

 

Parengė konferencijos moderatorius Eugenijus ŠALTIS

Valdo Šarakvaso nuotr.

 

 

Naujausios naujienos
Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net

1 Reklamos blokas

 • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

 • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

 • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

 • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

 • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

 • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

 • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

 • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

 • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

 • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3