+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Kalbos apie prezidento rinkimus įgauna pagreitį

Kalbos apie prezidento rinkimus įgauna pagreitį

Lietuvoje prezidento rinkimai vyks kiek daugiau nei po metų – 2019-ųjų birželio mėnesį. Dalia Grybauskaitė baigia savo antrąją kadenciją, tad Lietuvos Respublika tikrai turės naują vadovą.

Betsafe lažybų punktai prognozuoja, jog daugiausiai galimybių laimėti prezidento rinkimus turi šiuo metu ministro pareigas užimantį Saulius Skvernelis (35% laimėjimo tikimybė) bei SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda (20%). Gerai vertinamos ir Kauno mero, praeityje žinomo verslininko Visvaldo Matijošaičio galimybės (20%).

 

Favoritai – kol kas tyli

Tiesa, potencialiais lyderiais laikomi kandidatai kol kas tyli ir nėra viešai paskelbę, kad tikrai ketina rungtis dėl prezidento posto.

S. Skvernelis jau kurį laiką kartoja, jog sprendimą yra priėmęs seniai, o jį viešai įvardins atėjus laikui. Matyt tas laikas vis dar neatėjo.

Visgi, kai kurie ženklai leidžia manyti, jog premjeras visgi ryšis dalyvauti rinkimuose. S. Skvernelis neretai pasisako temomis, kurios iš esmės nesusiję su tiesioginėmis jo pareigomis, taip, galbūt, siekdamas rinkėjų parankumo. Be to, vyriausybės galva nevengia nesutikti ir su dabartinės šalies vadovės išsakytomis pozicijomis.

G.Nausėda pastaruoju metu yra kur kas labiau pastebimas. Šis ekonomistas TV eteryje kalba ne tik apie ekonomiką, kaip buvome įpratę. Taip pat jis kur kas aktyviau naudojasi socialiniais tinklais. Realu, jog feisbuko platformoje jis tiesiog medžioja rinkėjus.

Bene daugiausiai klaustukų šiuo metu kabo ant Kauno mero galvos. V. Matijošaitis prieš kurį laiką yra tvirtinęs, jog tikrai niekada nedalyvaus prezidento rinkimuose. Tiesa, dabar jis savo retoriką kiek sušvelninęs.

Visgi, ar V. Matijošaitis balotiruosis į prezidento rinkimus, šiuo metu tikra mįslė.

 

Reitingai palankiausi G. Nausėdai

Pasak naujausių gyventojų apklausų, G. Nausėdos rinkimų laimėjimo šansai vertinami palankiausiai. Tačiau kiti kandidatai dėl to veikiausiai per daug nesijaudina.

Politologai jau kurį laiką kalba, kad realu, jog S. Skvernelis ir V. Matijošaitis vienys pajėgas. Prezidento posto gali siekti tik vienas iš jų, tuo tarpu kitas „patars“ už kandidatuojantį balsuoti ir rinkėjams.

 

Apie dalyvavimą paskelbė 5 kandidatai

Apie tai, kad tikrai dalyvaus prezidento rinkimuose šiuo metu yra paskelbę 5 kandidatai.

Prezidento posto sieks du buvę diplomatai, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (dar kitaip žinomų kaip konservatorių) nariai Žygimantas Pavilionis ir Vygaudas Ušackas.

Į šį postą kėsinsis žinoma ekonomistė, šiuo metu Seimo narė Aušra Maldeikienė bei buvęs Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Savo kandidatą taip pat įvardino Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis. Šalies prezidentu tapti mėgins europarlamentaras Petras Auštrevičius, kuris sykį savo laimę rinkimuose jau yra išbandęs.

Iš apie kandidatavimą jau paskelbusiųjų sąrašo geriausiai vertinamos V. Ušacko galimybės. Tiesa, labai daug lems tai ar jis rinkimuose turės partijos paramą.

Dėl pastarosios jis varžosi su jau minėtais G. Nausėda ir Ž. Pavilioniu. Be to, neatmetama galimybė, jog į rinkimus eis ir buvusi Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, kuri taip pat tikėtųsi konservatorių palaikymo.

 

 

 

tauragesradijas.lt

 

 

Naujausios naujienos
Seimas apsisprendė: nuo kovo didės akcizai stipriam alkoholiui
Kalėdos tremtyje: tikėjimas ir papročių puoselėjimas
Smetoniškas žąsų turgus Pagėgiuose
VMI primena: nekilnojamojo turto deklaracijas pateikti iki gruodžio 17 d.

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3