+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Kaip galima pervesti pajamų mokesčio dalį organizacijoms, turinčioms teisę gauti paramą ir politinėms partijoms?

Kaip galima pervesti pajamų mokesčio dalį organizacijoms, turinčioms teisę gauti paramą ir politinėms partijoms?

Į klausimus atsako Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas spaudai Laimonas Rimkus. 

 

Iki kada ir kurią prašymo formą reikia pateikti norint pervesti 2015 m. pajamų mokesčio dalį organizacijoms, turinčioms teisę gauti paramą ir politinėms partijoms?

Gyventojas pasirinktoms organizacijoms, asociacijoms, turinčioms teisę gauti paramą, ir politinėms partijoms gali skirti pajamų mokesčio dalį, pateikdamas vieną FR0512 formos 2 versiją. Ją reikia pateikti iki gegužės 2 dienos, kai baigiasi deklaravimui skirtas laikas.

 

Ką reikia nurodyti pildant minėtą prašymą?

Prašyme gyventojai turi nurodyti pasirinktus paramos gavėjus, t. y., visuomenines organizacijas, fondus, kt. juridinius vienetus, ir politines partijas, arba tik jas, kurioms skiriama pajamų mokesčio dalis (iki 2 proc. organizacijoms ir iki 1 proc. politinėms partijoms). Paramos gavėjų duomenis galima rasti Mokesčių inspekcijos tinklapyje www.vmi.lt. Be to,prašyme gyventojas turi nurodyti ir pageidaujamą paramos skyrimo laikotarpį, tad nusprendęs, kad tą patį paramos gavėją (ar gavėjus) nori remti ilgesnį laiką, iki gegužės 2 dienos gali pateikti tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek žmogus nurodys prašyme. Maksimalus paramos skyrimo terminas – 5 metai.

Jie nutiktų taip, kad gyventojas prašymą nori pakoreguoti, t. y. pakeisti paramos gavėją, tai jis gali bet kada padaryti prisijungęs prie EDS, pateikdamas naują prašymą už praėjusį mokestinį laikotarpį ir nurodydamas paramos gavėją bei keleriems metams į priekį skiria paramą.

 

Ar visi Lietuvos gyventojai gali skirti paramą?

Taip, jei gyventojas pernai dirbo ir gavo pajamų, nuo kurių mokėjo mokesčius, jis gali skirti paramą.

Priminimas gyventojams, privalantiems iki gegužės 2 dienos pateikti metinę pajamų deklaraciją: jei nedeklaruos pajamų laiku, o prašymus paramai skirti bus užpildę ir pateikę, jų prašymai dėl paramos skyrimo nebus nagrinėjami.

 

Kaip prašymą galima pateikti?

Prašymas gali būti pateiktas trimis būdais:

 • elektroniniu būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą;
 • tiesiogiai įteiktas mokesčių administratoriui;
 • nuo 2016-01-01 – atsiųstas klasikiniu paštu į VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrių, adresu: Neravų g. 8, Druskininkai.

 

Ar galima prašymą FR0512 pateikti per savo darbdavį ar kitą asmenį?

Prašymas FR0512 teikiamas asmeniškai arba per teisės aktų nustatyta tvarka įgaliotą asmenį. Prašymą teikiančio asmens tapatybei nustatyti prašymą tiesiogiai mokesčių administratoriui teikiantis ar paštu jį siunčiantis gyventojas (jo atstovas) kartu su prašymu turi pateikti:

 1. savo asmens tapatybės dokumentą, kai prašymą tiesiogiai mokesčių administratoriui teikia pats gyventojas;
 2. savo asmens tapatybės dokumentą ir notaro išduotą įgaliojimą, patvirtinantį atstovavimą gyventojui, pageidaujančiam skirti pajamų mokesčio dalį, kai prašymą tiesiogiai mokesčių administratoriui teikia gyventojo atstovas;
 3. notaro išduotą įgaliojimą, patvirtinantį atstovavimą gyventojui, pageidaujančiam skirti pajamų mokesčio dalį, kai atstovas gyventojo prašymą siunčia paštu.

 

Kada ir kokiu būdu mokesčių mokėtojas gali sužinoti apie pervestą paramos sumą paramos gavėjui pagal jo pateiktą prašymo formą FR0512?

Apie pervestą paramos sumąmokesčių mokėtojas gali sužinotipo lapkričio 15 d. Pranešimą apie operacijos įvykdymą su nurodytu paramos gavėju bei jam pervestą konkrečią sumą galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) ir pasirinkus EDS funkcijos > Pranešimas mokėtojui > Peržiūra.

 

Jei kiltų neaiškumų dėl prašymo užpildymo, gyventojai visada gali skambinti telefonu į Mokesčių informacijos centrą 1882.

Naujausios naujienos
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net
Žiemojantys paukščiai Tauragėje

1 Reklamos blokas

 • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

 • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

 • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

 • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

 • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

 • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

 • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

 • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

 • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

 • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3