+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Jaunųjų žurnalistų apsilankymas

Jaunųjų žurnalistų apsilankymas

Išaušus gražiam gegužės 14-osios rytui mūsų mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelis kartu su vadove V. Greičiūniene išvyko į Tauragėje surengtą mokyklų jaunųjų žurnalistų konferenciją ,,Kiekviena mokykla savita“. Atvykus į Tauragės ,,Šaltinio“ progimnaziją mus labai maloniai pasitiko renginio organizatoriai: užregistravo, įteikė programėles, atminimo dovanėles ir pakvietė į salę ruoštis konferencijai. Iki renginio pradžios turėjome šiek tiek laiko – tai buvo puiki proga susipažinti su kitos mokyklos leidžiamu laikraščiu ,,Prie Šaltinio“, pabendrauti su įdomiais žmonėmis iš įvairių mokyklų.

 

Konferencija prasidėjo koncertu, kuriame dainavo Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos moksleiviai. Kiek vėliau, išklausę direktorės ir Tauragės miesto mero sveikinimo žodžius, įdėmiai stebėjome kolegų iš Raseinių bei Tauragės prisistatymus, jų pranešimus, kuriuose buvo stengiamasi atskleisti, pabrėžti, kuo kiekviena mokykla savita. Žinoma, išsamiai papasakojome ir apie mūsų Vytauto Didžiojo mokyklą, jos istoriją, tradicijas, savitumą. Daug dėmesio skyrėme ir mokyklos laikraščio ,,Žvilgsnis“ pristatymui, akcentavome, kad rudenį laikraštis minės leidimo dešimtmetį. Vėliau vyko žurnalistiniai mokymai – diskusijos. Šiai veiklai vadovavo laikraščio ,,Tauragės žinios“ redaktorė Ramunė Ramanauskienė bei laikraščio ,,Tauragės kurjeris“ korespondentė Margarita Pūdžiuvienė. Po pietų patraukėme į skirtingas kūrybines laboratorijas:   jaunųjų žurnalistų grupelės vyko į ,,Tauragės žinias“, ,,Tauragės kurjerį“, Tauragės kabelinę televiziją ir į “Tauragės radiją”.

 

Mes, Ieva ir Jonė, su savo grupe vykome į Tauragės kabelinę televiziją. Ten turiningai ir įdomiai praleidome laiką. Darbuotojai supažindino mus su aparatūra, visi stebėjomės tuo, kad sunkiai dirbdami televizijoje žmonės vis tik mėgaujasi šiuo savo darbu. Turėjome puikią progą išbandyti diktoriaus profesiją. Abi sėdomės į žinių vedėjų kėdes ir pasiėmusios tekstus bandėme tapti tikromis žinių vedėjomis. Supratome, kaip tai sunku ir neįprasta. Televizijos direktorius akcentavo, kad dirbant šį darbą reikia sugebėti rasti tinkamą intonaciją bei kalbėjimo greitumą: jei kalbėsi per greitai, žiūrovas negalės tavęs suprasti, o jei per lėtai, kaip juokavo direktorius, žiūrovai prie televizijos ekranų tiesiog užmigs. Be to, kūrybinės laboratorijos metu filmavomės laidoje ,,Trečiadienio pokalbis“, kur buvo gvildenama patyčių problema.

 

Tauragės radijas – tai kita kūrybinė laboratorija, kur nuėję stebėjome tiesioginę laidą apie sąžinę. Įdomu buvo matyti už stiklinės pertvaros prie mikrofonų dirbančius radijo laidos vedėjus Rimą ir Algirdą. Vėliau mums buvo parodyta, kaip ,,ateina“ į eterį reklama, šaukiniai, muzika. Kai susipažinome su studija, mus suskirstė į nedideles grupes ir gavome užduotį sugalvoti reklamos bei šaukinio tekstus. Žinoma, buvome labai kūrybingi, reklamavome net raugintų agurkų sultis. Įdomiausia buvo sukurtus šaukinius bei reklamas įgarsinti, vėliau stebėjome, kaip įrašai montuojami, parengiami transliacijai. Džiaugiamės, kad mūsų atlikti darbai skambės radijo eteryje.

 

Grįžę į ,,Šaltinio“ progimnaziją ruošėmės refleksijai apie atliktus darbus, patirtus nuotykius su savo grupe. Vėliau, išklausę visų dalyvių pasakojimų, sėdome į didelį autobusą ir vykome į M. Jankaus muziejų Bitėnuose. Išvydome pirmąją spausdinimo mašiną, iš arčiau susipažinome su M. Jankaus gyvenimu. Pavaikščiojome ir apžiūrėjome unikalią paveikslų po atviru dangumi parodą. Po tiek daug atliktų darbų ir smagių nuotykių vėl grįžome į ,,Šaltinio“ progimnaziją, atsisveikinome su organizatoriais ir sėdę į savo autobusą mes, jaunieji žurnalistai, patraukėme namo, į Jurbarką. Visi būrelio nariai ne tik nuostabiai praleido laiką, bet ir įgijo be galo daug patirties. Labai dėkojame savo mokytojai V. Greičiūnienei už šią nepakartojamą išvyką bei įgytą patirtį, kuri mums tikrai bus reikalinga.

 

Jonė Adomavičiūtė, Ieva Andriukaitytė, Alvita Zabliauskaitė, Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinė mokyklaos jaunųjų žurnalistų būrelio narės, mokyklos laikraščio ,,Žvilgsnis“ korespondentės 

Naujausios naujienos
Seimas apsisprendė: nuo kovo didės akcizai stipriam alkoholiui
Kalėdos tremtyje: tikėjimas ir papročių puoselėjimas
Smetoniškas žąsų turgus Pagėgiuose
VMI primena: nekilnojamojo turto deklaracijas pateikti iki gruodžio 17 d.

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3