+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Išlydimi tarnybą Lietuvoje baigę Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento kariai

Išlydimi tarnybą Lietuvoje baigę Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento kariai

Rugsėjo 26 d. išlydimi Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgtų kontingento kariai, kurie nuo birželio mėn. kartu treniravosi su Tauragėje dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo  pėstininkų bataliono kairiais.

 

Tai jau trečias kartas, kai Portugalija atsiuntė savo karius keturių mėnesių pratybų laikotarpiui į Lietuvą. Kariai atvyko su savo kovine technika – šarvuočiais „Pandur II“ bei kita ginkluote ir dalyvavo įvairiose pratybose – tokiose kaip didžiausios tarptautinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“, dvi savaites vykusios Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyje; taip pat lauko taktinėse pratybose „Tauragė 2017“.  Šį Portugalų kontingentą sudaro apie 100 karių iš 14-ojo pėstininkų pulko, dislokuoto Viseu mieste, Portugalijoje. Į Lietuvą jie atvyko po budėjimo NATO greitojo reagavimo pajėgose.

 

Portugalijos karius Tauragėje aplankė ir Lietuvoje rugpjūčio 29 d. viešėjęs Portugalijos Prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa, lydimas Portugalijos gynybos ministrų ir kariuomenės vadų. Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą. Portugalija taip pat jau tris kartus siuntė savo Karinių oro pajėgų kontingentus į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

 

Portugalija prisideda prie NATO pajėgų integravimo vieneto veiklos ir užduočių Lietuvoje, siųsdama į jo štabą du karininkus. Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

 

Šiuo metu Lietuvoje yra dislokuota Jungtinių Amerikos Valstijų  rotacinių pajėgų karių kuopa. Rotacijos metu JAV kariai savarankiškai treniruojasi situacinio rengimo pratybose, dalyvauja bendrose pratybose su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniais.

 

 

Tauragės Radijo inform.

 

 

 

Naujausios naujienos
Fotomenininkas Romualdas Požerskis: linkiu į pasaulį žiūrėti atviromis akimis
Vilius Šapoka: Tauragė šiuo metu yra teisingame kelyje
Nemokamas kino seansas Tauragėje: brandžių žmonių meilė Kubos ritmų fone
Tėvo pažadas: už titulą – automobilis

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3