+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Gyvenamosios vietos deklaravimo sistema padės užtikrinti vaikų apsaugą

Gyvenamosios vietos deklaravimo sistema padės užtikrinti vaikų apsaugą

2017 m. rugsėjo 1 d. duomenimis Lietuvoje vis dar buvo 69 097 gyvenamosios vietos nedeklaravę asmenys. Nors nuo 2016 m. įsigaliojo naujos redakcijos Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymas, numatantis, kad gyventojai bus išbraukti iš gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų sąrašo, įstatymo įsigaliojimas buvo nukeltas 2 kartus.

 

Su akivaizdžiomis problemomis dėl realios gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų susiduria Lietuvos savivaldybės. Neturėdamos tikslių duomenų, savivaldybės  negali planuoti esamų ir ateityje numatomų teikti viešųjų paslaugų. Problema labai ryški užtikrinant vaiko  teisių apsaugą – sudėtinga tinkamai vertinti ir reaguoti, kai šeimos su nepilnamečiais vaikais gyvena „prie savivaldybės“, be konkretaus adreso.

 

„Pagal mūsų siūlymą gyventojai, kurie dėl ne nuo jų priklausančių priežasčių neturi galimybės deklaruoti savo gyvenamąją vietą, tačiau pageidauja būti sąraše „prie savivaldybės“ seniūnijoms turės pateikti atitinkamus dokumentus. Gyventojai turės patvirtinti jų ekonominius, socialinius ar asmeninius interesus konkrečioje savivaldybėje. Taip pat numatoma, kad tokie gyventojai turės nurodyti savo faktinės gyvenamosios vietos adresą, kurį patikslinti privalės kas pusę metų“, – sako įstatymą teikiančios Vidaus reikalų ministerijos viceministras Darius Urbonas.

 

Pasak viceministro, akivaizdu, kad Lietuvos gyventojų skaičius mažėja dėl emigracijos, o naujai pastatytų būstų kiekis nuolat auga. Tačiau gyventojų, neturinčių Lietuvoje gyvenamosios vietos, skaičius (69 097 ) ir jo mažėjimo tempai neatspindi tikrosios situacijos valstybėje.

 

„Realios gyvenamosios vietos nurodymas svarbus valstybei siekiant užtikrinti sklandų paslaugų teikimą. Skaičiavimai ir prognozės turi būti paremti tiksliais duomenimis, kitu atveju gauname iškreiptą vaizdą ir neracionaliai panaudojamos valstybės ir savivaldybių lėšos. Labai svarbu ir tai, jog būtų geriau užtikrinama vaiko teisių apsauga, kai žinoma reali jų gyvenamoji vieta“, – teigia D. Urbonas.

 

Be to, faktinės gyvenamosios vietos nurodymas leis išvengti piktnaudžiavimo įvairiomis lengvatomis, tačiau bus siekiama užtikrinti, kad gyventojai nesusidurtų su problemomis gaudami įvairias socialines išmokas, pašalpas, registruodami vaikus į darželius ar mokyklas. Pagal ministerijos siūlymą bus įvesta ir benamių gyventojų apskaita. Pastarieji asmenys savivaldybėms turės nurodyti adresą įstaigos, pvz., nakvynės namų ar labdaros valgyklos,  kurioje jie gauna socialines paslaugas, kad prireikus juos būtų galima rasti.

 

Numatyta, jog 2018 m. sausio 1 d. visi asmenys, nedeklaravę  realios gyvenamosios vietos, bus išbraukti iš  gyvenamosios vietos neturinčių asmenų sąrašo.

Ministerija atkreipia visuomenės dėmesį, kad vis dar gajus įsitikinimas, jog gyvenamosios vietos deklaravimas suteikia nuomininkui turtines teises į savininko būstą yra klaidingas. Nepilnamečių nuomininkų vaikų deklaravimas būste taip pat nesuteikia jokių teisių ir neapsunkina disponavimo nuosavu būstu.

 

 

Tauragės Radijo inform.

Naujausios naujienos
Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje
LDK Kęstučio bataliono vadu tapo pulkininkas leitenantas Vytis Andreika (nuotr.)
Ansamblis „Lietuva“ ir „Žalvarinis“ pristato unikalų projektą (video, nuotr.)
Interneto teikėjai privalės blokuoti prieigą prie interneto svetainės linkomanija.net

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3