+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Džiazo diena Tauragėje (nuotraukos)

Džiazo diena Tauragėje (nuotraukos)

Pėda ritmingai muša taktą atsiplėšdama nuo žemės ir vėl nusileisdama, rankų pirštai spragsi lyg pašėlę, galvoje sprogsta fantazijos burbulas, o širdį užlieja lengvumo ir laisvės pliūpsnis. Nusiraminkite, ne Jūs vienas nebetelpate savo vietoje ir bandote sutramdyti savo kūną. Apsidairykite aplink – džiazo muzika pavergia visus!

 

Jau seniai tauragiškių ausis lepino kimus, egzotiniu prieskoniu pagardinta, tikros amerikietiškos manieros vokalas. Jeigu sunku net prisiminti, kada tokiu renginiu teko mėgautis paskutinį kartą, ilgai laukti nebereikės, nes liepos 30 dieną į Tauragę atvyksta džiazo karalius iš Jungtinų Amerijos Valstijų – Stanley Breckenridge ir  vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų, diksilendas “Jazz Band Ball Orchestra”. 

 

Liepos 30 dieną Tauragės pilies kiemelis virs mažąja džiazo sala. Mūsų mieste pirmą kartą koncertuos Stanley Breckenridge – dainininkas, kompozitorius, pianistas,  Claremont Graduate universiteto muzikologijos daktaras, dėstantis muzikologiją bei sėkmingai koncertuojantis Jungtinėse valstijose, Prancūzijoje, Japonijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, ir kitose pasaulio šalyse. Šio dainininko atliekamai muzikai nereikia ypatingos manieros ar specialaus atlikimo stiliaus įvardinimo. S. Breckenridge ir jo atliekama muzika – jau yra unikali maniera ir improvizacijos pavyzdys! Atlikėjo muzikinį repertuarą sudaro net tik soliniai autoriniai kūriniai, bet ir tokių pasaulinio garso žvaidždžių kaip  Nancy Sinatra, Bobby Bland, Bill Cosby kūryba. S. Breckenridge diskografiją puošia septyni išleisti soliniai albumai bei keletas knygų muzikos tema.

 

Kartu su S. Breckenridge tą vakarą scenoje pasirodys ir “Jazz Band Ball Orchestra”  – vienas seniausių ir populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų, įkurtas daugiau kaip  prieš 52 metus, būrelio studentų Krokuvos aukštojoje muzikos mokykloje.  Įvairiose pasaulio šalyse koncertuojantis kolektyvas yra išleidęs daugiau kaip 40 solinių vinilo kompaktinių plokštelių. Trumpiausias ir taikliausias apibūdinimas, kas yra  “Jazz Band Ball Orchestra” muzika: Amstrongo tradicija, Elingtono improvizacija, žiupsnelis Boogie ir šiek tiek Latina įniršio. Viskas sumaišoma su geru šou ir kūrybingu atlikimu. Tai ne triukšminga diksilendo muzika, bet ir elegantiškai parinktas muzikos repertuaras.

 

Gyvo garso instrumentinės muzikos ir solo atlikėjo derinys, kvies tauragiškius mėgautis užburiančiais džiazo ritmais, kurie nukels į siauras senamiesčio gatveles, sausakimšas jaukias kavinukes, pripildytas šypsenų jūra ir harmonijos dvelksmu… Laimei, niekur neteks keliauti, nes viskas vyks čia, Tauragėje.

Ir kas žino, gal tai naujos, gražios tradicijos pradžia…

 

Ieva Liorančaitė

 

Išankstinius bilietus platina Bilietų Pasaulis www.bilietupasaulis.lt

Komunikacija Facebook: https://www.facebook.com/events/868518039904269/

 

Naujausios naujienos
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą: penktojo etnografinio regiono svarba Lietuvos istorijai
Kandidatų į mero postą debatai
Pateikti siūlymai VRK dėl reglamento pakeitimo projekto
Preigūnai perspėja: visą vasario mėnesį vykdys prevencines priemones

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3