+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Dėl netinkamai prižiūrimų šildymo sistemų – baudos

Dėl netinkamai prižiūrimų šildymo sistemų – baudos

Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba Tauragės rajone per praeitus metus turėjo virš 40 iškvietimų dėl gaisrų, kuriuos sukėlė netvarkingi ir neišvalyti dūmtraukiai bei krosnys. Šiais metais, dar nesibaigus sausio mėnesiui jau yra užfiksuoti daugiau nei 10 tokio pobūdžio iškvietimų. Dėl šios priežasties Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai skuba priminti, kad krosnių ir židinių dūmtraukius reikia nuolat prižiūrėti bei valyti. Užsidegus suodžiams, jų degimo temperatūra siekia apie 1000 laipsnių  – esant tokiai temperatūrai, kaminai perkaista ir su jais besiliečiančioms namo konstrukcijoms kyla didelis pavojus užsidegti, o jei dūmtraukyje yra plyšių, įtrūkimų – gaisro galima ir neišvengti.

 

Primename, kad pirmiausiai savo saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. Apžiūrėkite ir atidžiai įvertinkite savo kaminų būklę  – ypač pastogėse ir ties perdangomis, ar nėra įtrūkimų, nesiliečia su degiomis konstrukcijomis ir apdaila. Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse numatyta, kad visi šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus, o prieš šildymo sezono pradžią – patikrinti. Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius būtina išvalyti suodžius.  Eksploatuojant šildymo įrenginius, draudžiama, laikyti kurą arčiau kaip 1 m nuo pakuros, įkurti juos ypač degiais, labai degiais ir degiais skysčiais ir  kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru. Tai pat daugelis užmiršta, kad draudžiama džiovinti ir laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

 

Už šių taisyklių nesilaikymą – Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekse numatyta bauda nuo 10 iki 600 eurų.  

 

 

 

Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos inform.

Naujausios naujienos
Žilvinas Šilėnas apie savivaldybių indeksą: visi mato, visiems tai yra svarbu
Bushido 75 Fighting Championship Tauragė
„Auksinis feniksas“ parskrido į Pagėgių kraštą
Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas pradeda eiti Egidijus Mockaitis

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3