+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Bus gerinamas eismo saugumas prie mokyklų pėsčiųjų perėjų

Bus gerinamas eismo saugumas prie mokyklų pėsčiųjų perėjų

Lapkričio 14 dieną Savivaldybėje vyko Mero Sigito Mičiulio inicijuotas susitikimas su savivaldybės, miesto mokyklų vadovais, Tauragės apskrities vyriausiojo  policijos komisariato pareigūnais, miesto seniūnijos atstovais, kuriame buvo aptarti eismo saugumo gerinimo klausimai prie mokyklų ir mieste esančių pėsčiųjų perėjų. „Dažnai mes nesusimąstome apie mūsų pačių ar apie artimųjų saugumą kelyje tol, kol neįvyksta skaudi nelaimė. Už saugumą keliuose esame atsakingi visi,– akcentavo savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

 

Pasitarime dalyvavę mokyklų vadovai priėjo prie vieningos nuomonės, kad mokyklose dar kartą praves pokalbius su mokiniais ir tėvais dėl saugumo gatvėse ir keliuose: atšvaitų nešiojimą, ėjimą per perėjas, o ne važiuojamąja gatvės dalimi, mokinių išlaipinimą iš automobilių prie mokyklų tam pritaikytose vietose. Švietimo skyriaus vedėjui pavesta sužinoti mokiniams reikalingų atšvaitų kiekį ir užtikrinti jų pristatymą mokykloms.

 

Pasitarimo dalyviai kalbėjo, kad mokinių eismo saugumas turėtų tapti prioritetu, taip pat patikino, kad mokyklų vadovai su mokyklų bendruomenėmis organizuos savanorių budėjimą prie perėjų, esančių šalia mokyklų. Jei mokyklų bendruomenės pritars šiai iniciatyvai, savanoriams budėtojams bus surengtas instruktažas, išdalintos šviesą atspindinčios liemenės. Budėtojai fiksuos pažeidimus (fotografuos nedrausmingo vairuotojo automobilį). Budėtojai galės nedrausmingam vairuotojui pateikti pastabą, turimus užfiksuotus pažeidimus perduos policijai. Tauragės ,,Versmės“ gimnazija, pirmoji pritarusi iniciatyvai, budėjimą prie pėsčiųjų perėjos šalia mokyklos pradės lapkričio 20 dieną. Jiems padės Šaulių sąjungos nariai.

 

„Pats kiekvieną rytą vesdamas vaikus į mokyklą, suprantu, kaip svarbu rūpintis jų saugumu. Budėti prie perėjų visiškai nesudėtinga ir neatima daug laiko. Mes patys turime saugoti savo vaikus“,– teigė prie mokyklos perėjos kartu su ,,Šaltinio“ gimnazijos savanoriais tėvais budėjimą pradėsiantis administracijos direktorius Modestas Petraitis.

 

Į budėjimą prie pėsčiųjų perėjų žadėjo įsijungti ir policijos pareigūnai. Pasitarimo metu taip pat aktyviai diskutuota dėl papildomo apšvietimo prie kai kurių pėsčiųjų perėjų, todėl Tauragės miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas Žilvinas Majus įpareigotas inventorizuoti visas perėjas ir imtis visų reikalingų priemonių jų apšvietimui gerinti. Pasitarimo metu taip pat nuspręsta, kad pasiūlymus dėl eismo saugumo gerinimo mokyklų vadovai pateiks savivaldybės Saugaus eismo komisijai. Į šią komisiją rekomenduota deleguoti Savivaldybės administracijos Šveitimo skyriaus vedėją Egidijų Šteimantą.   

 

 

Tauragės Radijo inform.

 

Naujausios naujienos
Miškininkai dovanodami eglės šakas primena apie atsakingumą miške
Seimas apsisprendė: nuo kovo didės akcizai stipriam alkoholiui
Kalėdos tremtyje: tikėjimas ir papročių puoselėjimas
Smetoniškas žąsų turgus Pagėgiuose

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • 250-x-100-dovanos-taurageje.jpg

3 Reklamos blokas

  • 250-x-100-2.jpg

4 Reklamos blokas

  • Gyvunu-globa-250-x-100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Sidabrine-Linija-250-x-100.jpg

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3