+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Aštuntasis vyrų chorų festivalis Tauragėje – jau tarptautinis (nuotraukos)

Aštuntasis vyrų chorų festivalis Tauragėje – jau tarptautinis (nuotraukos)

Prieš 8-erius metus pradėtas rengti respublikinis vyrų chorų festivalis „Užtraukim, vyrai, dainą“ Tauragės kultūros centre (idėjos autorė ir meno vadovė Danutė Petraitienė), ne tik vienintelis toks Lietuvoje, bet turi tendenciją augti, plėstis. Šiemet jis vyks net tris dienas ir bus jau tarptautinis. Kiekvienam chorui akompanuos Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras. Orkestras akompanuos ir visų chorų atliekamiems bendriems kūriniams. O dalyvių, dainininkų turėtų būti net 240. Galima tik įsivaizduoti tiek vyrų dainuojančių Tauragės scenoje. O kad nereiktų įsivaizduoti, reikia atvykti į festivalį. Naujiena ta, kad chorai neapsiribos Kultūros rūmų scena, bet pasklis po Tauragės rajoną plačiai.

 

Balandžio 20 dieną 10.30 val. Žalgirių gimnazijoje koncertą surengs vyrų vokalinis ansamblis „Maspindzelo“ iš Gruzijos Terjola miesto. Tą pačią dieną Mažonų kultūros namuose koncertuos Rygos kultūros ir laisvalaikio centro „Imanta“ vyrų vokalinio kvarteto „Harmonija 4 Rigai“ (vadovas Arijs Škepasts, Latvija) ir  Terjola miesto vyrų vokalinio ansamblio „Maspindzelo“ (vadovai Ineza Butskhrikidze ir Gocha Tchankvetadze, Gruzija) vyrai.

 

Kitą dieną, balandžio 21-ąją, penktadienį, 13.00 val. „Versmės“ gimnazijoje koncertuos minėtasis latvių kvartetas. 14.00 val. Žygaičių universaliame daugiafunkciame centre dainuos Terjolos miesto iš Gruzijos vyrai. Tą pačia dieną 18.00 val. latviai ir gruzinai surengs koncertą Tauragės Kultūros rūmuose. Šeštadienį, balandžio 22 dieną, 11.00 val. Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje koncertuos Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“(vadovas prof. Tadas Šumskas) ir Vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“ (vadovas Romas Makarevičius).

 

Na, o šeštadienį 15.00 val. Tauragės kultūros rūmuose nuskambės baigiamasis ir skambiausias festivalio akordas. Koncerte dalyvaus Lengvosios muzikos orkestras (vadovas Arūnas Rakevičius, dirigentas Tadas Zakarauskas), o taip pat visi festivalio dalyviai: Terjola miesto vyrų vokalinis ansamblis „Maspindzelo“ (Gruzija), vadovai Ineza Butskhrikidze ir Gocha Tchankvetadze, Bikstu kultūros ir laisvalaikio centro vyrų vokalinis ansamblis „Optimisti“ (Ryga), vadovė Astrida Klasone, Kauno kultūros centro „Tautos namai“ vyrų choras „Perkūnas“, vadovas Romaldas Misiukevičius, Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“, vadovas prof. Tadas Šumskas, Vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“, vadovas Romas Makarevičius, Palangos kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių vyrų choras, vadovas Rimgaudas Juozapavičius, Tauragės kultūros centro vyrų choras „ Mintauja“, vadovė Danutė Petraitienė, Kretingos rajono kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Žilvinas“, vadovas Aloyzas Žilys, Šakių kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Akordas“, vadovė Dalia Zokienė ir Jurbarko kultūros centro vaikinų vokalinis ansamblis „Bildukas“, vadovė Danutė Lapienė.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos respublikos kultūros ministerija, taip pat Tauragės rajono savivaldybė. Informaciniai rėmėjai: „Tauragės žinios“, „Tauragės kurjeris“, laikraštis „Pliusas“ ir Tauragės Radijas. Į visus koncertus įėjimas nemokamas.

 

 

Eugenijus Šaltis

Organizatorių nuotr.

 

 

 

Naujausios naujienos
Joninės ant Rambyno kalno pagal Vydūną
Tauragėje svečiuojasi ir stovyklauja vaikai iš Ukrainos
Gyventojų patogumui rajone bus pastatyta 18 metalinių tekstilės atliekų konteinerių
Gyvačių įgėlimai: netinkamai suteikta pirmoji pagalba gali padaryti daugiau žalos nei naudos

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3