+370 446 64 060

BENDRAUKIME

Aptarti svarbiausi artėjančių mokslo metų iššūkiai

Aptarti svarbiausi artėjančių mokslo metų iššūkiai

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams Tauragės rajono švietimo įstaigų vadovai rinkosi aptarti svarbiausius mokslo metų iššūkius, numatytus pokyčius ir darbus. Pristatant naujų mokslo metų naujienas akcentuota, kad labai svarbu  mokyklose kurti kuo palankesnę emocinę aplinką.

 

Šį kasmetinį susitikimą, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, mokyklų ir , darželių ir neformaliojo švietimo įstaigų vadovai prieš rugsėjo 1-ąją organizuoja Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Su artėjančia naujų metų pradžia susirinkusius pasveikino rajono meras Sigitas Mičiulis, linkėdamas sėkmingo ugdymo proceso, darnos ir susiklausymo sprendžiant visas iškilusias problemas.

 

Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas supažindino su 2017–2018 m. m. švietimo prioritetais ir aktualijomis. Informuota, kad šiemet rajono mokyklose mokysis apie  4436 mokiniai, t. y. 106 mokiniais arba 2,3 proc. mažiau nei praėjusiais metais. Klasių komplektų skaičius sumažės 7 klasėmis. Būsimųjų pirmokų skaičius planuojamas panašus kaip ir praėjusiais metais – apie 360 mokinukų. Rajone veikia  4 gimnazijos, 4 progimnazijos,  7 pagrindinės mokyklos,1 Suaugusiųjų mokymo centras, 1 specialioji mokykla, 3 neformaliojo švietimo įstaigos, 3 lopšeliai-darželiai, 3  mokyklų skyriai.

 

Susitikimo metu įvardinti pagrindiniai pokyčiai: nuo rugsėjo 1 d. visose šalies mokyklose bus įgyvendinama bent po vieną patyčių ir smurto ar kitą prevencinę programą, visi 1–10 klasių mokiniai lietuvių kalbos mokysis pagal naujas programas, skirtas ir lietuviškoms, ir mokykloms tautinių mažumų kalbomis, nebebus ribojamas pažintinei veiklai skiriamų dienų skaičius, ši veikla integruojama į ugdymo turinį, mokyklų ugdymo planuose numatyta integruoti Žmogaus saugos, Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą.

 

Susitikime su mokyklų vadovais pabrėžta, kad dar didesnis dėmesys bus skiriamas palankesnės emocinės aplinkos kūrimui, pilietiniam ugdymui ir visuomeninei, socialinei veiklai. Baigiantis pasitarimui palinkėta, kad   kiekviena mokykla, neformaliojo švietimo įstaiga būtų atvira iniciatyvoms, taptų stipria bendruomene ir atrastų savitą kelią į kiekvieno vaiko širdį.

 

 

Tauragės Radijo inform.

Naujausios naujienos
Joninės ant Rambyno kalno pagal Vydūną
Tauragėje svečiuojasi ir stovyklauja vaikai iš Ukrainos
Gyventojų patogumui rajone bus pastatyta 18 metalinių tekstilės atliekų konteinerių
Gyvačių įgėlimai: netinkamai suteikta pirmoji pagalba gali padaryti daugiau žalos nei naudos

1 Reklamos blokas

  • 250-x-100-Dziazo-dienos-Taurageje.jpg

2 Reklamos blokas

  • Taurages-Skelbimai-250-x-100.png

3 Reklamos blokas

  • sr-250x100.gif

4 Reklamos blokas

  • Dovanos-Taurageje-250x100.jpg

5 Reklamos blokas

  • TŽ-baneris-1.jpg

6 Reklamos blokas

  • Modeliukas.gif

7 Reklamos blokas

  • rimsauga-2.jpg

8 Reklamos blokas

  • APSS-250-X-100.jpg

9 Reklamos blokas

  • Melynoji-Banga.jpg

10 Reklamos blokas

  • TAVA.jpg

Facebook

Google ads2

Google ads

Google ads3